Milli Savunma Bakanlığı Irak’ın Kuzeyinde Pençe-2 Operasyonunun Başladığını Duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK’ya yönelik komando tugayları ile yeni bir harekatın başladığı duyuruldu.

13.07.2019 - 11:12
13.07.2019 - 11:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Kuzey Irak’ta Pençe Harekatı’nın başarılı şekilde devam ettiği belirtildi. Açıklamanın devamında ise Irak’ın kuzeyinde yuvarlanan terör örgütü mensuplarına yönelik yeni bir operasyonun başladığı ifade edildi.

12 Temmuz gecesi başladı

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada elde edilen gelişmeler sonucunda 12 Temmuz 2019 akşamı Kara Kuvvetleri Topçu bataryaları ve hava kuvvetlerinin atışlarında müteakip saat 22.00’da Kuzey Irak’ta teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugayları tarafından Pençe-2 Operasyon Planı çerçevesinde yeni bir harekat başlatıldığı belirtildi. Yeni harekatın tespit edilen farklı bir bölgede başlatıldığı da açıklamada ifade edildi. Açıklamanın devamında ise operasyonunu Hava Kuvvetleri, Atak helikopterleri, Kara Ateş destek vasıtaları ve İHA desteği ile planlandığı şekilde devam ettiği vurgulandı.

Son terörist öldürülene kadar sürecek

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasının devamında terörle mücadelede kararlılık mesajı verilirken, Hakurk bölgesinde Terör Örgütü tarafından kullanılan Mağara ve sığınakları imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesine kadar operasyonun süreceği ifade edildi. Mart ayının sonlarına doğru başlatılan Pençe Harekatı kapsamında bugüne kadar 100’den fazla terörist etkisiz hale getirildi. Operasyon kapsamında Türk Silahlı kuvvetlerinden 2 şehit verilirken, bölgede teröristlerin kullandığı çok sayıda mağara ve sığınak imha edildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim