Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan Hafter Sözcüsünün Hadsiz Tehdidine Sert Yanıt

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya'daki Hafter güçleri sözlüsünün Türkiye'ye yönelik tehdit dolu açıklamalarına sert tepki gösterdi. Türkiye'nin bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına katkı gösterdiğini belirten Hulusi Akar, böylesine tutum ve saldırıların bedelinin çok ağır olacağını ifade etti.

30.06.2019 - 15:10
30.06.2019 - 15:22
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Japonya’nın Osoka kentinde düzenlenen G20 liderler zirvesinin ardından gündemi değerlendiren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AA muhabirinin sorularına yanıt verdi. Libya’da bulunan Halife Hafter’e bağlı güçlerin sözcüsü Ahmed Buzeyd el-Mismari’nin, dün Türkiye’ye yönelik yaptığı tehdit dolu açıklamaların sorulduğu Hulusi Akar, Türkiye’nin Libya’nın toprak bütünlüğü, halkın huzur ve mutluluğuna çok önem verdiğini vurgulayarak yanıt verdi.

Bedeli Ağır Olacak

Libyalılar arasında yaşanan anlaşmazlıkların çözümü için Birleşmiş Milletler tarafından çaba harcandığını belirten Hulusi Akar, Türkiye’nin de uluslararası hukuku ve anlaşmaları uygun şekilde barış ve istikrar için çalışmalarına devam edeceğini dile getirdi. Bakan Akar açıklamasının devamında, Türkiye’nin bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunmayı sürdüreceğine dikkat çekerek, bu sırada düşmanca tutum ya da saldırıların bedelini çok ağır olacağını dile getirdi. Bakan Akar Türkiye’ye yönelik her türlü tehdit ve düşmanca harekete karşı tedbirlerin alındığının bilinmesi gerektiğini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim