Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan F-35 ve Erbil Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin Rusya'dan hava savunma sistemi almasının ardından ABD'nin F-35 kararıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Hulusi Akar açıklamasında, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasının NATO'nun özellikle Güney kanadındaki gücünü de olumsuz etkileyeceğini söyledi.

18.07.2019 - 22:12
18.07.2019 - 22:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin ABD tarafından F-35 programından çıkarılması hakkında önemli açıklamalar yaptı. Hulusi Akar konu hakkında yaptığı değerlendirmede Türkiye’nin F-35 programından çıkarılması durumunda özellikle NATO’nun Güney kanadındaki gücünün olumsuz etkileneceğini söyledi. Hulusi Akar açıklamasının devamında Türkiye’nin tek taraflı ve adil olmayan bir kararla proje ve iş paylarından çıkarılmaya çalışılmasına meşru bir gerekçeye dayanmadığını söyledi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamasının devamında Türkiye’nin ABD’nin ilişkilerine zarar verebilecek adamlardan kaçınmasını beklemesinin stratejik ortak olarak en doğal hakkı olduğunu ifade etti.

Erbil’deki saldırı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamasının devamında Irak’ın Erbil kentinde dün yaşanan saldırıyla ilgili konuştu. Türk konsolos çalışanına yönelik olarak düzenlenen saldırı ile ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Erbil’de düzenlenen alçak saldırının ardından son dönemlerde Kandil’e yapılan en geniş çaplı hava harekatının düzenlendiğini söyledi. Hulusi Akar düzenleyen hava harekatında terör örgütüne ağır darbe indirildiğini bileti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim