Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan 15 Temmuz Töreninde Terörle Mücadelede Kararlılık Mesajları

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada terörle mücadelenin büyük bir kararlılıkla devam ettiğini ve Türk askerinin terörü bitirmeye kararlı olduğunu dile getirdi. Bakan Akar 27 Mayıs tarihinden bu yana Pençe Harekatı'nda 61 terörist olmak üzere Kuzey Irak'ta toplamda 143 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

13.07.2019 - 11:48
13.07.2019 - 11:48
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kuvvet Komutanları ile birlikte 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik günü dolayısıyla Genelkurmay karargahında düzenlenen törene katıldı. Bakan Hulusi Akar burada yaptığı konuşmada terörle mücadelede kararlılık mesajları vardı.

15 Temmuz Şehitleri anıldı

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ile gaziler ve ailelerinin de katıldığı törende önemli açıklamalar yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kurum ve kuruluşlarına sızan FETÖ’nün hain mensuplarının 15 Temmuz tarihinde demokrasiye karşı ülke tarihinde görülmemiş bir ihanete kalkıştığını hatırlattı. Asıl Türk milletinin şanlı tarihi boyunca karşılaştığı zorlukları bir ve beraber olarak aştığını belirten Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15 Temmuz gecesi de hainler karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek siyasi liderliğinde 7’den 70’e bütün fertleri ile Türk milletinin sokaklara döküldüğünü ve göğsünü siper ettiğini belirterek, hain darbe girişiminin jandarma ve emniyet güçlerinin vatansever evlatlarının da desteği ile akamete uğradığını dile getirdi.

Millet orduya sahip çıktı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar konuşmasının devamında Türkiye Cumhuriyeti’ni ve kurumlarını milli ve manevi değerlerini canı pahasına koruyan gazilere teşekkürlerini ileterek bu uğurda şehit olanlara Allah’tan rahmet diledi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman personelinin ve emniyet mensuplarının hainlere karşı dimdik durarak tereddüt etmeden şehadete yürüdüğünü belirten bakan Akar, o gece şehit olan sivillere de millet olarak minnettar olunduğunu dile getirdi. O gece yaşananlara rağmen bu aziz milletin Türk ordusuna sahip çıkmaya devam ettiğini belirten Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadele kapsamında sınır içinde ve sınır dışında kararlılıkla operasyonlara devam ettiğini ifade etti. Bu asil milletin gerçek vatansever evlatlarının 7/24 olağanüstü gayret ile mücadeleye devam ettiğine dikkat çeken bakan Akar, Türkiye’de en küçük bir zafiyet gösterilmemesi için Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin fedakarlık göstermeyi sürdüreceğini dile getirdi.

Terörle mücadelede kararlılık

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15 Temmuz sonrasında terörle mücadelede Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve emniyet mensuplarının kararlı mücadelesinin devam ettiğini belirterek şu anda sınır içinde ve sınır dışında süren operasyonları olduğunu dile getirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman ve fedakâr personelinin yerli ve milli silah sistemleri ile yürüttüğü operasyonların başarılı şekilde sürdüğünü ifade eden Hulusi Akar, bundan sonra da terörle mücadelenin son terörist etkisiz hale getirilene kadar devam edeceğini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim