Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon lira kazanan talihli aylar sonra ortaya çıktı

Milli Piyango tarafından yılbaşına özel olarak yapılan 2019 yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanan talihli aylar sonra ortaya çıktı. Talihli bugün sabah saatlerinde Milli Piyango İdaresi’ni arayarak gün içerisinde Ankara'ya gideceğini ve ikramiyesini alacağını söyledi.

16.07.2019 - 11:42
16.07.2019 - 11:42
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milli Piyango İdaresi tarafından 2019 yılı yılbaşında yapılan özel çekilişte 70 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanan talihliyi herkes merak ediyordu. Aylardır ortaya çıkmayan talihli bu sabah saatlerinde Milli Piyango idaresini arayarak 70 milyonluk büyük ikramiyeyi kendisinin kazandığını ve gün içerisinde Ankara’ya gelerek ikramiyeyi alacağını söyledi. Talihlinin ismini vermek istemediği ve Gurbetçi olarak Avrupa’da yaşadığını söylediği öğrenilirken, bir cenaze töreni için İstanbul’a geldiğini ve evinde bıraktığı bileti bulunca büyük ikramiyenin kendisine çıktığını fark ettiğini söylediği bildirildi. Büyük ikramiyeyi kazandığını söyleyen kişinin ilk uçakla Ankara’ya gelerek ikramiyesini almak istediği öğrenildi.

Ortaya çıkmasaydı hazineye devredilecekti

2019 yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye ‘7615536’ numaralı bilete isabet etmişti. 70 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanan biletin tam bilet olduğu açıklanırken, Milli Piyango biletinin zamanaşımı süresinin bir yıl olduğu duyurulmuştu. Talihlinin bir yıl içerisinde Milli Piyango idaresine giderek bileti ibraz etmemesi durumunda 70 milyonluk büyük ikramiye zamanaşımına uğrayacak ve Hazine’ye devredilecekti. Aynı zamanda Milli Piyango İdaresi’nin resmi internet sitesine bir sayaç konulmuş ve ikramiyenin hazineye devredilmesine bugün itibarıyla 168 gün kaldığı gösterilmişti.

Bilet Üsküdar’dan satın alındı

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği tam biletin Üsküdar’da bir seyyar satıcıdan alındığı ortaya çıkmıştı. Bileti sattığı kişiyi hatırlamadığını söyleyen seyyar bayi Ali Özçalımlı, çıkan kişinin parasını iyi değerlendirmesini istediğini ve sağlıkla kullanmasını istediğini söylemişti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim