Milli Piyango İdaresi parayı hazırladı ancak telefonla arayan talihli hala ortada yok

Milli Piyango İdaresi, dün arayarak 70 milyonluk büyük ikramiyenin kendisine çıktığını söyleyen kişiyi bekliyor. 70 milyon lira hazırlandı ancak talihli hala Milli Piyango İdaresi’ne bir başvuruda bulunmadı.

17.07.2019 - 19:14
18.07.2019 - 11:22
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milli Piyango İdaresi’ni dün telefonla arayan bir kişi Avrupa’da yaşadığını ve cenaze için İstanbul’a geldiği sırada evinde bileti bulup numarayı kontrol ettiğinde yılbaşı özel çekilişi büyük ikramiyesinin kendisine çıktığını fark ettiğini iddia etti. Milli Piyango İdaresi görevlileri bu telefon üzerine banka ile görüşerek 70 milyon liralık büyük ikramiyenin hazırlanmasını istedi. Paranın kendisine çıktığını söyleyen talihli dün Ankara’ya giderek parayı alacağını söylemişti ancak dün ve bugün talihli olduğu öne sürülen kişi ikramiyeyi almak için herhangi bir başvuruda bulunmadı.

70 Milyon lira hazır bekletiliyor

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Uçar, talihli olduğunu söyleyen kişi aradıktan sonra banka şubesi tarafından hazırlanan 70 milyon liralık ikramiyenin önünde basın mensuplarına açıklama yaptı. Dün sabah 08.30 sularında kendisini talihli olarak tanıtan kişinin milli piyangoyu aradığını belirten Uçar, arayan kişinin Avrupa’da yaşadığını cenaze için İstanbul’a geldiğinde ikramiye kazandığını fark ettiğini söylediğini anlattı. Telefonun gelmesinin ardından hemen yetkililerin arandığını ve ikaz edildiğini belirten Uçar, bankadan ikramiyenin hazırlanmasını istediklerini söyledi. Bugüne kadar amortiler dahil olmak üzere bütün ikramiyeleri ödediklerini belirten Uçar, Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde sadece büyük ikramiyenin kaldığını ve banka ile görüşerek o parayı da hazırda beklettiklerini dile getirdi.

Gelip parasını alması bekleniyor

Bugüne kadar büyük ikramiye ile ilgili birçok dedikodunun dolaştığını belirten Uçar, Milli Piyango İdaresi’nin devletin saygın bir kurumu olduğunu ve ikramiyenin başkasına verilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Gerçek talihlinin avukatı ya da vekili aracılığı ile kendilerine başvurmasını ve bileti ile birlikte gelerek ister elden ister banka hesabı ile parayı almasını beklediklerini söyleyen Uçar, internet sitesine büyük ikramiyenin zamanaşımı ile ilgili sayaç konulduğunu hatırlattı. Bir an önce talihlinin gelip parayı almasını istediklerini belirten Uçar, bu sevinci onunla birlikte yaşamak istediklerini dile getirdi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim