DünyaSpor

Milli Gururumuz! New York Times Dergisi, Filenin Sultanları’na “Türkiye’nin Kahramanları” Diye Seslendi

Son aylarda ülkemizi başarıyla temsil ederek Avrupa Voleybol Şampiyonası finallerinde Sırbistan'ı mağlup ederek altın madalya kazanan A Milli Kadın Voleybol takımımızın bizi gururlandırmaya devam ediyor!

 Dünyanın en ünlü gazetelerinden olan New York Times, final öncesi yayınladıkları bir makalede Filenin Sultanları’nı ‘Türkiye’nin kahramanları’ olarak nitelendirdi.

Detaylar için buyurun…

Aylardır ülkemizi dünya çapında temsil ederek birbirinden muhteşem başarılara imza atan A Milli Kadın Voleybol takımımız, dün akşam Avrupa Voleybol Şampiyonası finallerinde Sırbistan’ı 3-2 mağlup ederek hepimizi gururlandırdı.

Sultanlarımızın başarıları sadece bizim göğsümüzü gururla kabartmadı, dünya çapında da çeşitli medya kuruluşlarında yer edindi!

ABD’nin en önde gelen gazetelerinden The New York Times, Filenin Sultanları’nı ülkemizin “kahramanları” olarak adlandırdı.

Ben Hubbard ve Gülsin Harman’ın kaleme aldığı, yıldız sporcularımızı konu alan makaleye ‘Tüm Zorlukların Arasında Türkiye, Kahramanlarını Kadın Voleybol Takımında Buluyor’ başlığı atıldı.

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın şampiyonluk maçlarında gösterdiği performansından bahseden makale, kadın sporcuların üstün başarılarının genç kadınlar için önemli bir adım olduğundan bahsetti.

Makalede Türkiye Cumhuriyeti’nin 1923 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından laik bir ulus olarak kurulduğundan, yıldız oyuncularımızın da Türk kadınları olarak Atatürk’ün ilkelerini takip ederek başarıyla ülkemizi temsil ettiğinden bahsedildi.

Yine makalede oyuncumuz Ebrar Karakurt’un şahsi hayatına karşı medyada yer alan çirkin yorumlar ve sosyal medya paylaşımlarına gelen eleştirilerden bahsedildi.

Bazı kesitleri şöyle bırakalım;

“Bazı aşırı muhafazakârlar kadın sporculara ‘İslami değerlere hakaret ettikleri’ gerekçesiyle saldırırken, taraftarları pek çok kadının toplumsal eşitliğe henüz ulaşamadığını düşündüğü bir ülkede kadınların güçlenmesinin sembolleri olarak övüyor.”

“Ve takımın başarıları, yüksek enflasyon, siyasi kutuplaşma ve Şubat ayında 50 binden fazla insanın ölümüne neden olan yıkıcı depremlerin ardından yavaş yavaş toparlanmaya çalışan Türkler için sevindirici bir gelişme.”

Ben Hubbard’ın kaleme aldığı makalenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Kaynak: https://onedio.com/haber/milli-gururumuz-new-york-times-dergisi-filenin-sultanlari-na-turkiye-nin-kahramanlari-diye-seslendi-1170515

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu