Milli Güreşçi Taha Akgül 47. Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası’nda Altın Madalya Kazandı

Milli güreşçi Taha Akgül, 47. Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası'nda ABD'li rakibi Nicholas Edward Gwiazdowski'yi minderde 5 - 1 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

13.07.2019 - 21:16
13.07.2019 - 21:16
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

47.Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası Bağcılar Olimpik Spor salonunda düzenlendi. Bugün üçüncü gün maçlarıyla devam edilen turnuvada, Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, serbest stil 125 kiloda mücadele etti. ABD’li Gwiazdowski ile altın madalya maçına çıkan milli sporcu Taha Akgül, rakibine 5-1 üstünlük kurarak altın madalyayı kazandı.

Milli takıma 2 bronz madalya

Turnuvada yapılan 3. gün müsabakalarında milli sporcular Muhammed Nuri Kotanoğlu ve Cengizhan Erdoğan bronz madalyanın sahibi oldu. Serbest stil 65 kilo müsabakasında Hindistanlı Sonba Tanaji Gongane ile karşılaşan Cengizhan Erdoğan, rakibini sayı tuşuyla mağlup ederek bronz madalya kazandı. Serbest stil 79 kilo müsabakasında iki milli sporcu Muhammet Nuri Kotanoğlu ve Abdülkadir Özmen karşı karşıya geldi. Muhammet Nuri Kotanoğlu, Özmen’i 5-2 mağlup ederek bronz madalyayı kazandı. Milli güreşçi Fatih Çakıroğlu ise 125 kiloda mücadele edeceği 3 lig karşılaşmasında çıkmadı. Bronz madalya milli sporcunun maça çıkmaması üzerine Hindistanlı rakibine verildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim