Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımının yazılı sınav sonuçlarını açıkladı!

Binlerce kişinin merakla beklediği 2019 Bekçilik sınavı sonuçlarının MEB tarafından bir basın toplantısında açıklandığı duyuruldu. 13 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşen 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavında adaylara 100 soru sorulup en düşük 50 puan almaları istenmişti, adaylar sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden öğrenebilecek.

07.08.2019 - 17:57
07.08.2019 - 18:32
Yorum Yap
1 dk okuma süresi
Adaylar arasındaki puan sıralamasının eşit olması durumunda sırasıyla adayın mülakat puanı sonra fiziki yeterlilik puanı işe alınması konusunda esas alınacak. Bunlarda da eşitlik olursa eğer yaşı en küçük olan bekçi adayı tercih edilecek. İşe alım sürecinin yeniden düzenlenmesi bakımından adaylar sonuca itiraz edebilecekler. Eğer itirazları doğrultusunda herhangi bir yanlışlık görülürse gerekli işlemler yeniden yapılacak. Fakat adayların itiraz ederken bazı şeylere dikkat etmesi gerekiyor.

Dikkat edilmesi gereken hususlar ise şunlar;

– “Adaylar, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasını takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçlarının https://www.pa.edu.tr/, www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edildiği tarihi takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde Polis Akademisi Başkanlığına yapacaklardır. İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bildirilecektir.”– “Adaylar itiraz başvurularını, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.”– “Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imza, adres ve ekinde dekontu olmayan dilekçe ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.”

– “Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.”

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçlarına Ulaşmak için Buraya Tıklayın.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim