Mikrofiber Nedir? Mikrofiber Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Deterjan kullanımını gereksiz kılan ve suyu emme özelliğiyle hem ıslak hem kuru yüzeylerde en etkili temizliği sağlayan mikrofiber bez, temizlik işine getirdiği pratiklik sayesinde gün geçtikçe daha çok karşımıza çıkmaktadır. Mikrofiber nedir konusu yazımızın devamında..
Yorum Yap
2 dk okuma süresi
31 Ekim 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Temizlik evin en zor işlerinden olmakla birlikte bu işlerde suyu emme özelliğiyle en büyük yardımcılarımızdan biri halini alan mikrofiber bez, herhangi bir deterjan benzeri ürün kullanımına gerek kalmadan etkili sonuçlar sunan mikrofiber kumaştan üretilen özel bir malzemedir. Mikrofiber hakkındaki bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

mikrofiber

Mikrofiber Nedir?

Deterjan kullanmadan etkileyici bir temizlik isteyenler için geliştirilmiş olanmikrofiber kumaşyani aslında bunun kesilmiş hali olan mikrofiber bez, ister kuru ister ıslak olsun her yüzeyde üstün sonuçlar sağlamaktadır.

Polyamid ve polyester karışımından oluşan iplikleri sayesinde dayanıklılığın yani sıra kolay kuruma özelliğine de sahip olabilen bu üstün özellikli doku, mikrofiber ipliklerin eritildikten sonrasında kilometrelerce çekilip incecik bir hal almasıyla elde edilmektedir. Bu ipliklerin çekilmesi neticesinde oluşan incelik insan saç tellerinin yüzde biri kadardır.

Mikrofiber bez kullanırken gerekmese de ihtiyaç halinde doğal bulaşık deterjanı kullanarak sağlığınızı korumak içinEvde Organik Bulaşık Deterjanı Nasıl Yapılır? yazımızı okumayı unutmayın.

Mikrofiberin Avantajları Nelerdir?

Bu denli zahmetli bir üretim aşamasına sahip olmasına rağmen sıklıkla üretimine ve kullanımına şahit olduğumuzmikrofiber bezlerkullanıcısına pek çok avantaj sağlamaktadır.

Sağlığa Zararı Yoktur

Mikrofiber özellikteki iplikler kumaş formu kazanırken ekstra bir ürün kullanımına gerek olmadığından ve ipliklerde bulunan kancaların birbiri içine geçmesiyle iplikler birbirine tutunduğundan dolayı, sökülme olmadığı gibi katkı maddelerinden ileri gelen bir sorun da oluşmaz.

mikrofiber

Kanser, alerji, astım gibi kimyasal maddelerin tetiklediği hastalıklara mikrofiber kumaş kullanımının yol açtığı görülmez.

Su Emme Gücü Yüksektir

Mikrofiber sağlıklı mısorusunu detaylı bir şekilde cevaplandırdıktan sonra kumaşın emme gücü gibi üstün görülen bir diğer özelliğinden bahsedebiliriz.

Polyamid içeriği ile normal kumaş türleri ile kıyaslandığı takdirde 10 kata kadar daha fazla suyu hapsetme gücü olan bu muhteşem ürün, bu yüksek emiş gücüne rağmen oldukça kısa sürede kurumaktadır.

Zorlu Yerleri Etkili Şekilde Temizler

Mikrofiber kumaş yapısı gereği toz parçalarındaki elektrik yüklerini kendine çeker ve hapseder. Yani antistatik özellikte olduğunu gördüğümüz bu kumaş, ilginç bir diğer özelliği sayesinde kuruyken bırakmadığı bu tozları yıkanması halinde kolayca bırakarak temizlenir.

mikrofiber

İnce iplikleri sayesinde birçok köşe ve kenara girebilen ve bu sayede çatlaklı yüzeylerde dahi etkili temizlik sağlayan bu kumaş, zor lekeleri çıkartmak için ıslak, düz ve sorunsuz zeminleri temizlemek için kuru halde kullanılabilmektedir.

Elektronik Cihaz Temizliği için İdealdir

İnce iplikleriyle yalnızca zor köşelerde değil, elektronik cihazlar üzerinde de etkili bir temizlik sağlayan mikrofiber kumaş özelliklerisayesinde en hassas yüzeylere bile zarar vermeden temizliğinizi tamamlamanızı sağlar. LCD ya LED ekran televizyonlardan telefon camlarına kadar pek çok çizilmeye karşı duyarlı yüzeyi mikrofiber kumaşla gönül rahatlığıyla temizlemek mümkün olmaktadır.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.Gizlilik Politikası |Hakkımızda | Künye | İletişim devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com