Haber

MHP Lideri Bahçeli’den Sert Çıkış: Seçim Sayfası 2023’e Kadar Kapandı

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde partisinin grup toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Yönetim sistemlerinin ayet hükmü olmadığını belirten Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin de ihtiyaç olması durumunda değiştirilebileceğini söyledi. Dünyanın hiçbir yerinde yönetimlerin sabahtan akşama kurumsallaşıp kökleşmediğini belirten Bahçeli, AK Partili bazı isimlerin Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde revize yapılabileceğine dair açıklamalarına da tepki gösterdi. AK Partili bazı yöneticilerin kendi aralarında sistemin aksayan yönlerine ilişkin değerlendirme yapmalarının doğru olduğunu belirten Bahçeli, bu değerlendirmeleri kamuoyu ile paylaşmalarının ise CHP’nin değirmenine su taşımak olduğunu ifade etti.

Seçim Sayfası 2023’e Kadar Kapandı

MHP lideri açıklamasının devamında erken seçim diye bir şeyin olmayacağını belirterek seçim sayfasının 2023 yılına kadar kapandığını dile getirdi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, Türkiye’nin aradığı parlak yönetim sistemini bulduğunu ve benimsediğini rejimin kesinlikle değişmediğini vurguladı. Asırlar boyunca bu topraklar üzerinde istikrarlı bir yönetim sistemi ve daha güçlü bir devlet gerçeğini inşa etmek için mücadelelerin devam ettiğini belirten Bahçeli, kararlılıkla bu mücadelenin sürdürüldüğünü Türk milletinin fetih ruhunun hiçbir şekilde kesintiye uğramadığını dile getirdi.

Yönetim Sistemi

Türkiye’nin 96 yıllık bir tarihinin olduğunu belirten Bahçeli, siyasetin 2. Dünya Savaşı’ndan sonra yeniden tahsis edildiğini ve böylelikle Cumhuriyet döneminin ikinci evresi olan çok partili sisteme geçişin sağlandığını dile getirdi. Yönetim Sisteminde yıllar içinde ortaya çıkan kayma ve kopuşlar nedeniyle devlet çarkının paslanmaya başladığını belirten Bahçeli, ekonomik krizlerin, darbelerin, kutuplaşmaların ve istikrarsızlıkların siyasi sorumluluk taşıyan kişileri yeni arayışa ettiğini ifade etti. Cumhuriyetin kuruluşundan 93 yıl sonra Türkiye’nin işgal teşebbüsü ile direkt olarak muhatap olduğunu belirten Devlet Bahçeli, 251 kişinin şehit olduğunu hatırlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu