MHP Lideri Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’nun Amerika Önerisine Yanıt: Yıkım ve Yozlaşmadır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amerika ile başkanlık sistemi konusunda oturup konuşma önerisine sert tepki gösterdi. MHP lideri Bahçeli, CHP'nin aşağılık kompleksinin pençesine düştüğünü belirterek, Türkiye’yi yabancı ülkelerin gözüyle değerlendirmesinin yıkım ve yozlaşma olduğunu söyledi.

13.07.2019 - 17:25
14.07.2019 - 12:40
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlık sistemi ile ilgili yaptığı açıklamalar kamuoyunun gündemine otururken bu konuda bir yorum da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde eski sisteme dönülmesini hiç istemediklerine dair bir açıklama yapmış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Kılıçdaroğlu bugüne kadar başkanlık sistemine karşı çıkan görüşleri ile tanınırken, bu defa Amerika’da güzel bir başkanlık sistemi olduğunu ve oturup konuşmak gerektiğini söyleyerek herkesi şaşkına çevirdi. Kılıçdaroğlu’nun gündem yaratan bu açıklamalarının ardından Bilecik’te vatandaşlara hitap eden Devlet Bahçeli’den de yanıt geldi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tartışmaya açmak istiyor

MHP lideri Devlet Bahçeli Bilecik’te yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği sözleri hatırlatarak, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tartışmaya açmak istediğini ve surda gedik açmayı planladığını ifade etti. Türkiye’nin sistem tartışmalarına son verdiğini belirten Devlet Bahçeli, bu konunun uzlaşma ile kapatıldığının altını çizdi.

Yıkım ve yozlaşmadır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Amerika’ya hayran olmakla suçlayan Devlet Bahçeli, CHP’nin duruşunun milli olmadığını, bakışının da yerli olmadığını ifade etti. CHP’nin aşağılık kompleksinin içine düştüğünü belirten Devlet Bahçeli, Türkiye’nin yabancı ülkelerin gözüyle değerlendirmenin yıkım ve yozlaşma olduğunu dile getirdi. Devlet Bahçeli açıklamasının devamında Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bu toprakların tarihsel kazanımına ve milletin soylu vasıflarına uygun olduğunu belirterek, CHP’nin artık taşeron veya hacizli siyasetinin alenileştiğini ifade etti. MHP lideri Devlet Bahçeli’den CHP’yi Türkiye’nin İstikbalinden daha çok kendi istikbalinin derdine düşmekle suçlarken, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Cumhur ve Cumhuriyeti kucaklaştığını dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim