MHP Genel Başkanı Bahçeli: Ederi 1 Dolar Olan Hainler Türkiye’yi İçten Yıkmak İstedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme dair son dakika açıklamaları yaptı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Devlet Bahçeli, bu sistemin ülkenin gelecek umudu olduğunu ifade etti. Devlet Bahçeli aynı zamanda eski sisteme dönmek isteyenleri FETÖ ile irtibatlı olmakla suçladı.

14.07.2019 - 16:00
14.07.2019 - 18:31
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yerel seçimlerde kazandıkları yerlere teşekkür turları kapsamında Kastamonu’da vatandaşlara hitap etti. Burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine sahip çıkılması gerektiğini belirten Devlet Bahçeli, sistemin Türkiye için gelecek umudu olduğunu dile getirdi. 15 Temmuz’da Türk milletinden intikam alınmaya çalışıldığını belirten Devlet Bahçeli, ihanetin imanı geçemediğini ifade etti.

Türkiye’yi İçten Yıkmaya Çalıştılar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklamasında bundan tam 3 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvarlanan terörist kadronun millete ve devlete silah doğrulttuğunu hatırlatarak, 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik gününü andığını söyledi. 15 Temmuz tarihinde satırları ihanet ve melanetle yazılmış karanlık bir senaryonun devreye sokulduğunu belirten Bahçeli, hainlerin amacının Türkiye’yi içten yıkmak olduğunu dile getirdi. 15 Temmuz’da Türk milletinden İntikam alınmaya çalışıldığını belirten Bahçeli, 1 dolarlık ederi olan namussuzların Türk milletinin haşmeti karşısında kaçacak delik aradığını söyledi.

Başkanlık sistemine sahip çıkmak gerekir

Son günlerde gündemden düşmeyen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konusundaki tartışmalara da değinen Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine sahip çıkmak gerektiğini ve bu sistemi istemeyenlerin FETÖ ile bir irtibata olduğunu söyledi. Bu konuda ihmal ve hoşgörü olamayacağını belirten Bahçeli, FETÖ’cülerin korunması ve kollanması gibi bir şeyin asla kabul edilemeyeceğini dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim