Mezuniyet Kısa Saç Modelleri Nelerdir Ve Nasıl Yapılır?

Mezuniyet töreninde ve baloda her öğrenci, şık ve güzel görünmek ister. Ancak saçları kısa olanların çoğu model bulmakta zorlanmaktadır. Bu yazımızda sizler için, mezuniyet saç modelleri arasından, en şık kısa saç modelleri olmak üzere sıraladık. Bu sayede, kıyafet tarzınıza ve yüz hattınıza en uygun olan model hakkında fikir sahibi olacaksınız. Mezuniyet kısa saç modelleri nelerdir […]

17.12.2018 - 16:18
17.12.2018 - 16:18
Yorum Yap
5 dk okuma süresi

Mezuniyet töreninde ve baloda her öğrenci, şık ve güzel görünmek ister. Ancak saçları kısa olanların çoğu model bulmakta zorlanmaktadır. Bu yazımızda sizler için, mezuniyet saç modelleri arasından, en şık kısa saç modelleri olmak üzere sıraladık. Bu sayede, kıyafet tarzınıza ve yüz hattınıza en uygun olan model hakkında fikir sahibi olacaksınız. Mezuniyet kısa saç modelleri nelerdir ve nasıl yapılır hakkında tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kısa Saçlar İçin Mezuniyet Saç Modelleri

Kısa saçlar için derlediğimiz bu yazımızda, özellikle mezuniyet saç modelleri içerisinde en şık olan tarzlara dikkat çekmek istedik. Mezunların en mutlu gününde, kendilerini hem şık hem de rahat hissedecekleri tarzları derledik.

Özellikle hem kısa hem de hacimsiz saçlara sahipseniz, vintage fön ile hacimli saçlar elde edebilirsiniz.

Özellikle hem kısa hem de hacimsiz saçlara sahipseniz, vintage fön ile hacimli saçlar elde edebilirsiniz.

 

Vintage fönlü saçlar:  Vintage tarz kıyafetle çok şık bir görünüm elde edilecek vintage fönlü saçlar, mezuniyet balosunda dikkat çekmek isteyenler için iyi bir seçenek. Özellikle hem kısa hem de hacimsiz saçlara sahipseniz, vintage fön ile hacimli saçlar elde edebilirsiniz.

Işıltılı saçlar:  Kısa saç modellerinde farklılık yakalamak isteyenler için ışıltı saçlarda çok kullanışlıdır. Uygulama aşamasında, banyodan sonra saçlar biraz nemli bırakılarak, saç bakım kremi uygulanmaktadır. Ardından kalın bir tarakla taranan saçlar iyice kurutulur. Sonrasında, saç düzleştirici ile düzleştirilen saçların kabarmaması ve saçın beslenmesi için, bir miktar saç yağı uygulanmaktadır. Son aşamada, kıyafet rengiyle uyumlu saç simi, saç diplerine serpiştirilir. Simlerin sabit durması için, bölgeye saç spreyi sürülür.

Özellikle ombre şeklinde, saçın aralarına uygulamak daha havalı bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Özellikle ombre şeklinde, saçın aralarına uygulamak daha havalı bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Renkli saçlar: Çoğu kişi renkli saç modellerini merak etmiştir.  Özellikle etraftakilerin ilgisini üzerine çekmek isteyen kişiler için, doğru zaman mezuniyet balosu olabilir. Kısa saç modelleri ile uyum sağlayan renkli saçlarda, kalıcı boyama yapmadan geçici saç spreylerinin kullanılması, beğenip beğenmeme durumuna göre iyi bir seçenektir. Özellikle ombre şeklinde, saçın aralarına uygulamak daha havalı bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Yarım örgü: Balo günü, çok iddialı bir saç modeli istemeyenler yarım örgü modelini tercih edebilirler. Bu sayede hem doğal hem de şık bir görünüme sahip olacaklar. Saça parlaklık ve canlılık kazandırmak için, saç bakım kremi kullanılmaktadır. Bu sayede, kısa  ve dalga saçlara istenilen hacim verilebilmektedir. Ardından sağ ve sol taraftan alınan saç tutamları ile yarım örgü yapılıp, tel toka ile sabitlenmektedir. Son aşamada, saçın örgü kısmına ister sim ister aksesuar kullanılabilir.

Özellikle askılı elbiselerle birlikte hoş duran bir saç modelidir.

Özellikle askılı elbiselerle birlikte hoş duran bir saç modelidir.

Hacimli dalgalar:  Mezuniyet saç modelleri arasında kısa saç modelleri bayan denildiği zaman, kişiyi en çekici gösteren tarz hacimli dalgalardır. Uygulama için kalın bir fırça ile saça fön çekilir. Saçın ön kısımlarını geriye atarak, saça hacim verilmektedir. İsteğe bağlı olarak, saçın sol ya da sağ tarafına saç aksesuarı takılabilir. Özellikle askılı elbiselerle birlikte hoş duran bir saç modelidir.

Islak saç modeli: Baloda parıltılı bir elbise tercih edecek kişiler, ıslak saç modeli ile dikkatleri üzerine çekebilirler. Bu model özellikle kısa saçlarda çok daha iyi durmaktadır. Islak saç modelinde, saça uygun olan saç spreyi ile saç geriye doğru taranarak sabitlenir ve ıslak görünüm verilir.

Örgülü taç:  Kısa saç modelleri, günlük kullanım için çok rahat modellerdir. Ancak özel davetlerde sönük kalmamak için, saça şekil vermek önem taşımaktadır. Bu uygulamayı ister evde ister kuaförde yaptırabilirsiniz. Saçların bir tarafından tutam alınarak örgü yapılıp, sanki taç takılmış havası verilmektedir. Saçın hacimli görünümünü sağlamak için, örgülerin çok sıkı yapılmaması gerekmektedir. Örgülü saç modelleri arasından kısa saçlara yakışan oldukça favori bir tarzdır.

Pixie kesimi saçların aralarına ince örgüler yaptırarak, balo için şık bir tarz oluşturulabilir.

Pixie kesimi saçların aralarına ince örgüler yaptırarak, balo için şık bir tarz oluşturulabilir.

Pixie kesime özel saç modeli:  Kısa saç modelleri bayan arasından, özellikle ince yüz hatlarına sahip olan kadınlara çok yakışan Pixie saç modelinin, yalnızca açık olarak kullanıldığı bilinmektedir. Ancak, saçların aralarına ince örgüler yaptırarak, balo için şık bir tarz oluşturulabilir. İsteğe bağlı olarak sim ya da saç aksesuarı da kullanılabilir.

Saçlarını yandan ayır:  Kısa saçların gösterişsiz olduğu algısı kesinlikle doğru değildir. Bir kaç dokunuşla, sizde eşsiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçların açık kalması yönünde ısrar edenler, saç ayrımını değiştirerek farklı bir görünüm elde edebilirler. Saça dolgunluk vermek için, saç şekillendiriciler kullanılmaktadır.

 

Mezuniyet kısa saç modelleri konusunda, çok şık görünüm elde edilebilecek tarzları yazımızda sıraladık. İnce saçlı kişilerin bu noktada saçlarına hacim vermeleri oldukça önemlidir. Ayrıca, saça yapılan küçük dokunuşların, şıklığın sırrı olduğunun göz önünde bulundurulması lazım. Yani ince örgüler, şık bir aksesuar, parıltılı simler ya da renkli saç spreyleri. Modele karar veremeyen ve evde kendim yapamam diyenler için, elbette önerimiz bir saç uzmanına danışmaları.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

  • www.elle.com[/su_spoiler] [/su_accordion]

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim