Metrobüslerde yeni güvenlik uygulaması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
20 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından görevlendirilen güven timlerinin görev sahasının genişletilmesi yönünde talimat verdi. Buna göre çarşı ve pazar gibi halkın yoğun bulunduğu yerlere metrobüslerin de dâhil edilmesi kararlaştırıldı.

Avcılar İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt ile beraber üniversite metrobüs durağına gelen Kaymakam Hulusi Doğan, güven timlerine başarı diledi. Güven timlerinin farklı kılık ve kıyafet ile görev yapmaya başladığını belirten Doğan, vatandaşların can ve mal güvenliği için suçluların hiç beklemediği yerde, zamanında ve kıyafetle görev yapacaklarını söyledi. Simitçi, pazarcı, kestaneci ve çöp toplayan görevliler gibi görünerek suçluların takip edileceğini dile getiren Doğan, iyilerin yardımcısının suçluların korkulu rüyası olacağı ifadesini kullandı.

İlk Şüpheli Gözaltına Alındı

Metrobüste ve duraklarda görev yapmaya başlayan güven timleri, ilk olarak Avcılar’daki Mustafa Kemalpaşa durağında metrobüsteki bir erkek yolcunun hızlı şekilde ters istikametten gelen metrobüse bindiğini tespit etmesi üzerine şüpheli şahsı takibe aldı. Durakta bulunan görevliler şüpheliyi durdurdu ve indiği metrobüsteki yolculardan para ve değerli eşyalarını kontrol etmeleri istendi. Yakup Demirkaya isimli yolcu 2.200 TL’sinin cebinde olmadığını fark edince bunu güvenlik timlerine söyledi. Bunun üzerine Beylikdüzü istikametine giden ve Saadetdere durağında metrobüsten inen şüpheli E.G.’nin üzeri arandı. Yapılan aramada parası çalınan yolcunun 2.200 TL’sinin yanı sıra 1.095 TL daha bulunması üzerine E.G. isimli şahıs gözaltına alındı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com