Metro Turizm firmasına ait otobüs seyir halindeyken alev aldı 40 yolcu ölümden döndü

Mersin'in Tarsus ilçesinde bir yolcu otobüsü hareket halindeyken alev aldı. Otobüsün içinde bulunan 40 yolcu ölümden dönerken yolcular büyük korku yaşadı. Yolcuların otobüsten tahliye edilmesinin ardından büyüyen alevler otobüsü kullanılamaz hale getirdi.

09.08.2019 - 10:57
09.08.2019 - 11:34
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Bu sabaha karşı Pozantı otoban yolu Gülek tüneli yakınlarında meydana gelen olayda Adana’dan Ankara’ya seyir halinde olan ve içinde 40 yolcu bulunan Metro Turizm firmasına ait otobüs henüz bilinmeyen bir nedenle seyir halindeyken alev aldı.

40 yolcu ölümden döndü

Otobüsün Alev aldığını gören şoför aracı hemen yol kenarına park ederken muavin ile birlikte yolcuları araçtan taliye etti. 40 yolcu araçtan indikten sonra otobüsteki alevler kısa sürede büyüdü. Olayda yolcular yara almadan kurtulurken otobüs kullanılamaz hale geldi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri araçta soğutma çalışması yaparken, yaşanan olayın ardından otoban yolu bir süre trafiğe kapatıldı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

5 kişi Hayatını kaybetmişti

Geçtiğimiz günlerde Balıkesir’de meydana gelen olayda ise Kamil Koç firmasına ait otobüs alev almış otobüsün içinde bulunan yolculardan 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim