Meteorolojinin uyarısının ardından Ordu’da bastıran sağanak yağış sele yol açtı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından Ordu'da bir anda bastıran sağanak yağış sele neden oldu. Ayrıca meteoroloji akşam saatlerinde ve yarın sabah saatlerinde Samsun'un doğusu ile Ordu ve Giresun çevrelerinde şiddetli sağanak yağış beklendiği konusunda bir kez daha uyardı.

04.08.2019 - 19:19
05.08.2019 - 11:54
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Akşam saatlerinde Ordu’nun Altınordu ilçesinde aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle sel meydana geldi. Vatandaşlar birden bastıran şiddetli yağış yüzünden neye uğradığını şaşırırken sokaklarda ve caddelerde su birikintileri oluştu. Su birikintileri yer yer 1 metreye kadar ulaşırken vatandaşlar tedirginlik yaşadı. Aynı zamanda zemin katta bulunan bazı ev ve iş yerlerinde de su baskınları oluştu.

Valilik ve meteoroloji uyarmıştı

Evlerini ve işyerlerini su basanlar kendi çabalarıyla suları temizlemeye çalıştı. Diğer yandan Ordu’daki sağanak yağış için valilik ve meteoroloji tarafından sabah saatlerinde uyarı yapılmıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda bugün sabah ve öğle saatlerinde Karadeniz bölgesinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görüleceği belirtilmiş, yağışların Ordu, Sakarya’nın Doğu ilçeleri, Zonguldak, Düzce ve Bartın çevrelerinde şiddetli olmasının beklendiğini ifade edilmişti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni bir uyarı daha Karadeniz Bölgesi’nde görülecek olan sağanak yağışların akşam saatlerinde de devam edeceğini belirterek, sabah saatlerine kadar sürecek olan sağanak yağışlar nedeniyle vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmasını istedi. Özellikle Rize ve Artvin kıyılarındaki ilçelerde sağanak yağışın bu gece ve pazartesi sabah saatlerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları isteniyor.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim