Meteoroloji’den Yağış Uyarısı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
26 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Özellikle sonbahar aylarına girilmesiyle birlikte Türkiye çapında hava sıcaklıkları ciddi manada düşmüş ve yağışlar başlamıştı. Kış aylarının da yaklaşmasıyla birlikte yağışların ve soğukların çok daha ciddi seviyelere geleceği belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan incelemelerde ise Türkiye genelinde yağışların etkili olacağını ve sıcaklıkların da ciddi anlamda düşeceği açıklandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ilk hava tahminlerine göre yarından itibaren yağışlar yoğun miktarda başlayacak. Bu durum bazı noktalarda yağmur olarak karşımıza çıkarken, bazı bölgelerde de kar yağışı olarak gösteriliyor.

Ege Bölgeleri Sıcak Olacak

İlk incelemeler sonrasında ise Ege Bölgesi’ndeki sıcaklıkların aşırı derece düşmeyeceğini ve yer yer denize girme imkanının da bulunduğu belirtildi. Öte yandan İstanbul, Edirne olmak üzere Marmara bölgesinde yağışlar bekleniyor. Doğu’ya doğru gidildiğinde ise İç Anadolu Bölgesi’nde soğukların ve yağışların etkili olacağı, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise kar yağışının devam edeceği açıklandı.

Ayrıca açıklamaların devamında Antalya bölgesinde kuvvetli yağış olacağı ve mutlaka vatandaşların önlem alması gerektiği belirtildi. Yağışlar sonrasında çıkacak olan kuvvetli rüzgarlar da Antalya’da bulunan vatandaşları tehdit ediyor. Antalya’ya sel baskını, yıldırım gibi olumsuzluklar da meydana gelebilir.

Marmara bölgesinde ise yağışların etkili olması nedeniyle başta sürücülerin çok dikkatli olması gerektiği ve yavaş yavaş kış moduna geçilmesi gereketiği açıklandı. Sıcaklıklar ise her geçen gün düşmeye devam edecek.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com