Meteoroloji’den uyarı! Yağmur ve kar geliyor

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
17 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarısında, bugünden itibaren sağanak yağışların etkisini arttıracağına dikkat çekilerek, sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması istendi. Özellikle İzmir ve İstanbul için kötü haberler geldi. Havanın yarından itibaren hissedilir derecede ani olarak soğuyacağı ve yurdun önemli bir kısmına kar yağışının beklendiği belirtilerek, İstanbul’da hava sıcaklığının 3 günde 11 derece düşeceği kaydedildi.

Hafta sonu tatili için plan yapanlara Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden kötü haber geldi. Bugün öğlen saatlerinden itibaren etkili olacak olan sağanak yağışlar özellikle İstanbul ve İzmir’de yaşamı aksatacak gibi görünüyor. Bu iki ilde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması beklenirken, ani sel ve su baskınları görülebileceğinden dolayı ulaşımda aksamalar olabileceği hatırlatılarak, yetkilerden ve vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Önümüzdeki 3 Güne Dikkat

Hava sıcaklığı yurt genelinde yarından itibaren düşecek. Bugün için İstanbul’da 17 derece civarında olan hava sıcaklığının Çarşamba günü 6 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. Ayrıca önümüzdeki 3 gün içerisinde 11 derece birden düşecek hava sıcaklığının yanı sıra yağışlı hava soğuklarının iyice hissedileceği belirtildi. Buna göre, yurt genelinde 8 ila 10 derece arasında sıcaklık düşüşleri olacak.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com