Meteoroloji’den uyarı! Yağmur ve kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan uyarıda İstanbul ve İzmir için kötü haber geldi. Yarından itibaren hava hissedilir derecede soğuyacak ve kar gelecek.

17.12.2017 - 12:09
17.12.2017 - 12:09
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarısında, bugünden itibaren sağanak yağışların etkisini arttıracağına dikkat çekilerek, sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması istendi. Özellikle İzmir ve İstanbul için kötü haberler geldi. Havanın yarından itibaren hissedilir derecede ani olarak soğuyacağı ve yurdun önemli bir kısmına kar yağışının beklendiği belirtilerek, İstanbul’da hava sıcaklığının 3 günde 11 derece düşeceği kaydedildi.

Hafta sonu tatili için plan yapanlara Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden kötü haber geldi. Bugün öğlen saatlerinden itibaren etkili olacak olan sağanak yağışlar özellikle İstanbul ve İzmir’de yaşamı aksatacak gibi görünüyor. Bu iki ilde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması beklenirken, ani sel ve su baskınları görülebileceğinden dolayı ulaşımda aksamalar olabileceği hatırlatılarak, yetkilerden ve vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Önümüzdeki 3 Güne Dikkat

Hava sıcaklığı yurt genelinde yarından itibaren düşecek. Bugün için İstanbul’da 17 derece civarında olan hava sıcaklığının Çarşamba günü 6 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. Ayrıca önümüzdeki 3 gün içerisinde 11 derece birden düşecek hava sıcaklığının yanı sıra yağışlı hava soğuklarının iyice hissedileceği belirtildi. Buna göre, yurt genelinde 8 ila 10 derece arasında sıcaklık düşüşleri olacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim