Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı!

Hafta sonunda sıcaklıkların ani düşüşü ve başlayan yağmur yağışının ardından Balkanlardan kar yağışı bekleniyor.

18.12.2017 - 14:16
18.12.2017 - 14:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, hafta sonunda Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu Trakya bölgesinde yarından itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığı ise bugün akşam saatlerinden itibaren 4 ila 7 °C arasında düşecek. Trakya bölgesi genelinde sağanak yağış beklenirken, özellikle Edirne ve Kırklareli illerinin yüksek yerlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması tahmin ediliyor. Kar yağışının özellikle Çarşamba günü etkisini arttıracağı belirtiliyor

Meteoroloji verilerine göre, İstanbul’da havanın parçalı çok bulutlu, yer yer yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren Edirne civarında karla karışık yağmurun etkili olacağı ve hava sıcaklığının ise 7 derece olacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da ise havanın çok bulutlu ve öğlen saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu olması beklenirken, tahmini hava sıcaklığı ise 9 derece olarak ölçülüyor.

Marmara genelinde yağış bekleniyor

Marmara genelinin ise parçalı ve çok bulutlu olacağı, aralıklı yağmur ve sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Ege Bölgesi’nde de havanın çok bulutlu ve aralıklı yağmur ile sağanak yağışlı geçmesi beklenirken, Güney Ege kıyılarında ise yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim