Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı!

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
18 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, hafta sonunda Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu Trakya bölgesinde yarından itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığı ise bugün akşam saatlerinden itibaren 4 ila 7 °C arasında düşecek. Trakya bölgesi genelinde sağanak yağış beklenirken, özellikle Edirne ve Kırklareli illerinin yüksek yerlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması tahmin ediliyor. Kar yağışının özellikle Çarşamba günü etkisini arttıracağı belirtiliyor

Meteoroloji verilerine göre, İstanbul’da havanın parçalı çok bulutlu, yer yer yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren Edirne civarında karla karışık yağmurun etkili olacağı ve hava sıcaklığının ise 7 derece olacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da ise havanın çok bulutlu ve öğlen saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu olması beklenirken, tahmini hava sıcaklığı ise 9 derece olarak ölçülüyor.

Marmara genelinde yağış bekleniyor

Marmara genelinin ise parçalı ve çok bulutlu olacağı, aralıklı yağmur ve sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Ege Bölgesi’nde de havanın çok bulutlu ve aralıklı yağmur ile sağanak yağışlı geçmesi beklenirken, Güney Ege kıyılarında ise yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com