Meteorolojiden İstanbul ve Ankara için gök gürültülü şiddetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Ege Bölgesi, Marmara Bölgesi, Doğu Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun Güney ve Kuzeydoğusu ve bazı illerde bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

14.07.2019 - 10:13
14.07.2019 - 11:18
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre Marmara Bölgesi’nde hava sıcaklığı 1 ila 3 derece arasında azalacak. Kuzey ve iç kesimlerde de hava sıcaklıklarında 2 ila 4 derece artış beklenirken diğer bölgelerde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgâr genellikle kuzey ve Kuzeydoğu yönlerden zamanla şiddetli, Akdeniz kıyıları ile güney doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, yağış anında yer yer kuvvetli ara sıra orta kuvvette esecek.

Günün en yüksek sıcaklıkları

Bugün bazı illerde beklenen hava durumu ve günün en yüksek sıcaklıkları şekilde;

İstanbul: 26 derece sabah saatlerinde parçalı bulutlu öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Ankara: 29 derece, sabah saatlerinde parçalı bulutlu öğleden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

İzmir: 30 derece, sabah saatlerinde parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden sonra yerel olarak şiddetli olmak üzere aralıklı ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Bursa: 26 derece, sabah saatlerinde parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Adana: 33 derece, sabah saatlerinde parçalı bulutlu öğleden sonra ise gök gürültülü sağanak yağışlı.

Antalya: 32 derece, sabah saatlerinde az bulutlu zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim