Meteoroloji’den İstanbul için yağmur ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada hafta sonunda İstanbul'da sağanak yağış ve fırtınanın etkili olacağı belirtildi.

16.12.2017 - 10:51
16.12.2017 - 10:51
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden hafta sonunda şiddetli yağmur ve fırtına uyarısı geldi. Başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde sıcaklıklarda da büyük bir düşüş yaşanacak. İstanbul’da öğleden sonra aralıklarla devam edecek olan yağışlar Pazar tam günde etkisini iyice arttırarak devam edecek.

İstanbul’da lodosun sabah saatlerinde etkili olmasından sonra Meteoroloji’den yapılan açıklamada öğle saatlerinde sonra da şiddetli yağmurun etkili olması ve hafta sonunda fırtınanın da yer yer etkisini arttıracağı tahmin ediliyor. Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelerde İstanbullular özellikle öğle saatlerinden sonra şiddetli yağmur konusunda uyarıldı.

İstanbul’da Yağmur ve Fırtına

Meteoroloji’den yapılan açıklamada; “Yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olacağı, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile beraber Ankara, Çankırı, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Konya’nın bazı ilçelerinde gece saatlerinden itibaren sağanak yağış, diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık olacağı tahmin edilmekte. Marmara ve Kuzey Ege’de rüzgarın yer yer şiddetli fırtına şeklinde olacağı Güney Ege’de de hissedilir derecede etkili olacağı vurgulandı. Sabah ve gece saatlerinden itibaren iş ve doğu kesimlerde sis hadisesi devam ederken Doğu Anadolu’da buzlanma ve don olacak. Hava sıcaklıklarında ise 2 ila 4 derecelik bir azalma gözlemlenecek.” ifadeleri yer aldı.

İstanbul’da ise sabah saatlerinden itibaren etkili ola lodos yüzünden İDO ve BUDO’da bazı seferler iptal edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş tarafından yapılan açıklamada sabah saatlerindeki Adalar Beşiktaş vapur seferi de bu iptale uğramış oldu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim