Meteoroloji’den bugün ve yarın İstanbul için sağanak yağış uyarısı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
29 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

İstanbul için Meteoroloji’den yağmur uyarısı geldi. Kar yağışlı bekleyen İstanbulluları üzen haber sonrasında öğle saatlerinden itibaren sağanak yağmurun şiddetinin arttırarak devam edeceği vurgulandı. Hava sıcaklıklarında ise hissedilir şekilde bir değişlim olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasına göre öğle saatlerinden sonra başta İstanbul olmak üzere yurdumuzun genelinde sağanak yağışlar görülecek. Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’nun batı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği bilgilerinden sonra bazı illerimiz için de sağanak yağış uyarısı gelmeye devam etti.

Meteoroloji’den Yağmur Uyarısı

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre; yurdumuzun batı ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’nun batı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği belirtildi. Sağanak yağmur şeklinde devam edecek olan yağışların Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yarın sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Kıyı Ege ile Çanakkale, Antalya’nın doğu ilçeleri ve Edirne’nin güney kesimlerinde kuvvetli olması beklenen yağışlar iç ve doğu kesimlerde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis şeklinde hissedilecek. Rüzgar ise genellikle güney yönlerden orta kuvvette eserken Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olacak.

Parçalı bulutlu olacak hava, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu geçecek.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com