Meteorolojiden bazı iller için şiddetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Gaziantep ve Kilis çevresinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji aynı zamanda Düzce, Sakarya, Osmaniye, Adana ve Hatay çevrelerinde de şiddetli sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

17.07.2019 - 20:23
18.07.2019 - 11:22
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında Türkiye genelinde parçalı ve çok bulutlu bir havanın beklendiği belirtildi. Açıklamada iç Ege, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Doğu Karadeniz, Batı ve Orta Karadeniz, Muğla, Gaziantep çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği duyuruldu.

Bazı illerde kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmede yağışların Adana, Düzce, Sakarya, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağını tahmin edildiği belirtildi. Hava sıcaklıkları ise bazı bölgelerde 2 ila 4 derece artarken İç ve Doğu kesimlerde 3 ila 6 derece arasında azalacak. Yurdun diğer bölgelerindeyse önemli bir değişiklik beklenmiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada rüzgar genellikle Kuzey ve Kuzeydoğu bölgelerden, Akdeniz kıyıları ile Güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta şiddette eseceği belirtildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim