Meteoroloji’den Ankara ve İstanbul için yoğun kar uyarısı

Meteoroloji'den hafta sonunda Ankara ve İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısı geldi.

22.12.2017 - 18:34
22.12.2017 - 18:40
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Meteoroloji’den İstanbul ve Ankara için kar yağışı uyarısı geldi. Pazar gününe dikkat çeken yetkililer Ankara’da etkili olması beklenen kar yağışının İstanbul’da ise yüksek kesimlerde etkili olacağını söyledi.

Meteorolojiden yapılan son dakika açıklamasına göre ülkemiz Orta Akdeniz ve Balkanlar’dan gelen yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Pazar günü uyarılarda bulunan Meteoroloji, İstanbul başta olmak üzere Ankara’da da kar yağışlarının görüleceğini söyledi. Ancak Ankara’da şehir merkezinin etkileneceği söylenirken İstanbul’da ise yüksek kesimler bundan birebir etkilenecek.

Yoğun kar yağışlarının başta İstanbul-Ankara arasında Bolu civarında, Antalya-Konya arasında Teraslar mevkiinde etkili olması beklenirken ekiplerin burada daha yoğunlukla görevlendirileceği belirtildi. Kuvvetli esecek rüzgar ise İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu bölgesinde etkili olacak.

İstanbul ve Ankara Kara Teslim

Pazar gününde ise Marmara’nın batısı ve kıyı Ege dışında etkili olacak yağışlar yağmur ve sağanak, bazı yerlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Pazartesi gününde ise Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda etkili olacak yağışlar bundan sonra sona erecek.

Ankara’da yağışlar yarından itibaren karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşürken Pazar gününde ise bembeyaz kar örtüsüne bürünecek. Yağışların kesildiği yerlerde gece saatlerinde ayaz ve don olayı oluşacak. İstanbul’da ise yüksek kesimler kar yağışından etkilenecek.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim