Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Meteoroloji İstanbul İçin Saat Verdi Bugün Kar Yağışı Başlıyor

Son Güncelleme:
 Meteoroloji İstanbul İçin Saat Verdi Bugün Kar Yağışı Başlıyor

Türkiye Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girerken meteoroloji tarafından yapılan açıklamada yarın itibarıyla Karadeniz üzerinden gelen başka bir soğuk hava dalgasının da yurt genelinde etkili olacağı duyuruldu. Karadeniz’den gelen soğuk hava dalgası ile birlikte sıcaklıklar 15 derece birden düşerken başta İstanbul olmak üzere Bursa, Kocaeli, Balıkesir, Ankara ve Konya’da kar yağışı etkili olacak.

Balkanlar üzerinden Türkiye’ye giriş yapan soğuk hava dalgası yurt genelinde etkisini göstermeye başladı. İstanbul, Balıkesir, Ankara, Bursa ve Kocaeli illerinde önce sulu kar yağışı başlarken yarın itibarıyla kar yağışı etkisini gösterecek. Karadeniz bölgesinden gelen yeni bir soğuk hava dalgası Cuma günü itibariyle yurda giriş yaparken sıcaklıkların 15 derece birden düşmesi bekleniyor. Yurdun büyük kısmı bu soğuk hava dalgasından etkilenirken kar yağışı cuma gününden itibaren yurt genelinde etkili olmaya başlayacak ve pazar gününe kadar devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’da kar yağışı için saat bile verildi. İşte son hava durumu tahminleri ve İstanbul’da kar ne zaman yağacak sorusunun yanıtı…

İstanbul’da Kar Yağışı Bugün 18.00’den Sonra Başlayacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son hava durumu tahminlerine göre İstanbul’da kar yağışı bugün saat 18.00’den sonra başlayacak. Kent merkezinde sulu kar şeklinde görülecek olan kar yağışı yükseklerde ise yoğun kar şeklinde etkili olacak. İstanbul’da asıl etkili kar yağışı ise cuma günü görülecek. Karadeniz Bölgesi’nden Cuma günü itibariyle giriş yapacak olan yeni soğuk hava dalgasının etkisi ile başlayacak olan yoğun kar yağışı pazar gününe kadar kesintisiz olarak devam edecek. Cuma günü etkili olacak olan kar yağışı nedeniyle haftanın son gününde okullar tatil edilebilir.

Karadeniz’den Yeni Bir Soğuk Hava Dalgası Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan uyarılarda haftanın son gününde Karadeniz üzerinden yeni bir soğuk hava dalgasının geleceği ve yurt genelinde etkili olacağı bildirildi. Cuma günü akşam saatlerinde gelecek olan soğuk hava dalgası ile birlikte Doğu Akdeniz kıyıları dışında Türkiye genelinde karla karışık yağmur ve kar etkili olacak. Özellikle Marmara Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesinde etkili olacak olan kar yağışının yurdun Doğu kesimlerinde kapsamına alınacağı hafta sonunda da kar yağışının devam edeceği öğrenildi.

Sıcaklıklar 15 Derece Azalacak

Türkiye önce Balkanlar ardından da Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına girerken yurt genelinde sıcaklıkların 15 dereceye kadar düşecek öğrenildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada bugünden itibaren gelecek haftaya kadar hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında olacağı bildirildi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Yorum Yap