Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni uyarı yayınladı: 6 Ağustos 2019 hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurt genelinde hava durumu için uyarılar yapmaya devam ediyor. Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye’nin kuzey kesimleri ile Akdeniz Bölgesi parçalı bulutlu, Kahramanmaraş, orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Malatya çevreleri, Adıyaman’ın kuzeyi, Karaman’ın batısı ve Konya’nın güneyinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından […]

05.08.2019 - 22:45
06.08.2019 - 11:57
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurt genelinde hava durumu için uyarılar yapmaya devam ediyor. Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye’nin kuzey kesimleri ile Akdeniz Bölgesi parçalı bulutlu, Kahramanmaraş, orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Malatya çevreleri, Adıyaman’ın kuzeyi, Karaman’ın batısı ve Konya’nın güneyinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre yurdun diğer bölgelerinde hava az bulutlu ve açık olacak.

Sıcaklıklar mevsim normallerinde olacak

Hava sıcaklıkları kuzey ve iç kesimlerde azalırken ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edecek. Rüzgar genellikle kuzey ve Kuzeybatı yönlerden eserken, Güney kesimlerde Güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette olacak. Marmara’nın güneybatısı ve Kıyı Egede ise Kuzey yönlerden kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim