Meteoroloji Açıkladı, Hava Sıcaklıkları Mevsim Normallerinin 7 Derece Üstüne Çıkıyor

Hafta başından itibaren Türkiye'de aşırı sıcaklar etkili olmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 7 derece üstüne kadar çıkacak. Yapılan açıklamada vatandaşların sıcaklar konusunda dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

26.06.2019 - 11:19
26.06.2019 - 11:25
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Hava sıcaklıkları hafta başından bu yana Türkiye genelinde etkisini artırmaya devam ediyor. Türkiye’nin kuzey illerinde bugün yer yer sağanak yağış görülse de hafta boyunca sıcaklıkların mevsim normallerinin 7 derece üstünde olacağı tahmin ediliyor. Bugün Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz, Trakya, Kütahya Bilecik, Ordu çevreleri, Eskişehir, Çanakkale’nin iç kesimleri, Bursa’nın Güney ve Güneydoğu kesimleri, Manisa’nın Doğu ilçeleri, İzmir’in Batı ilçeleri, Ankara’nın kuzey ve batı kesimleri ile Afyon’un Kuzey kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı şekilde geçecek.

Sıcak Çarpmaları Yaşanabilir

Türkiye’nin bu hafta bazı bölgelerinde görülecek yüksek sıcaklık ile birlikte nem de etkili olacak. Nemin görülmesi ile birlikte hissedilen sıcaklık daha da artacak. Bu nedenle meydana gelebilecek sıcak çarpması gibi olumsuz durumlara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre hafta boyunca sıcaklıklar etkili olacak hafta sonunda ise biraz düşmeye başlayacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim