Mesut Yılmaz’ın acılı gününe siyaset dünyasından destek

Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın cenaze törenine futbol ve siyaset gündeminden önemli isimler katıldı.

18.12.2017 - 16:34
18.12.2017 - 16:34
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Siyaset dünyası eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ı acılı günde yalnız bırakmadı. Evinde kafasına dayadığı silahlı ile intihar ederek geride gözü yaşlı anne ve babasını bırakan Yavuz Yılmaz’ın cenazesinde duygu dolu anlar yaşandı. Birçok ünlü isimde cenazede yer aldı.

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz bugün kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğa göz yaşları arasında uğurlandı. Evinde gece saatlerinde kafasına dayadığı babasının silahlı ile hayatına son veren Yavuz Yılmaz geride sır gibi bir anı bıraktı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisinde kılınan öğle namazının ardından Yavuz Yılmaz’ın cenazesi Kanlıca Mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze Namazında Ünlü İsimler

Törende siyaset ve futbol dünyasına kadar pek çok ünlü isimde camide hazır bulundu. Bunlar arasında başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile aralarında eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ile Tansu Çiller, eski TBMM başkanları Cemil Çiçek ile Köksal Toptan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da yer aldı.

Eski başbakanlardan biri olan Tansu Çiller’de Mesut Yılmaz ve ailesini bu acılı günde yalnız bırakmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mesut Yılmaz oğlu Hasan Yılmaz ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli cenaze namazında aynı safta yer alarak dikkat çektiler.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim