Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Meşhur Ev Kiralama Uygulaması Airbnb 25 Yaş Altına Yasak Getiriyor

Türkiye'de de yoğun olarak kullanılan ev kiralama uygulaması Airbnb, şiddet ve toplumsal huzursuzluk sebepleriyle Kanada'da 25 yaş altı kullanıcılara yasak getirdi.
Eklenme:
 Meşhur Ev Kiralama Uygulaması Airbnb 25 Yaş Altına Yasak Getiriyor

Türkiye’de de hizmet veren ve tüm dünyada yoğun olarak kullanılan meşhur ev kiralama uygulaması Airbnb, Kanada’daki 25 yaş altı kullanıcılarına yasak getirdi. Bundan böyle 25 yaşın altında olan kullanıcılar, o ülkede ev kiralayamayacak. Pilot ülke olarak Kanada seçilirken, benzer sorunların olduğu ülkelerde de cezaların geleceği konuşuluyor. Yasak konmasının sebebi olarak ise, 25 yaşın altındaki kullanıcıların 25 yaş üstüne göre daha çok şikayet alıyor oluşu gösteriliyor.

Airbnb’nin aldığı bu karar, kurunun yanında yaşların da yandığı yönünde yorumlarla eleştiriliyor. Çünkü Kanada’da 25 yaşın altında olup da profilinde çok sayıda olumlu yorum bulunan kullanıcılar da var. Bu kullanıcılar şimdi, sosyal medya hesaplarından, kendi Airbnb profillerine yapılan yorumları paylaşıyorlar.

Airbnb tarafından yapılan açıklama ise, alınan yasak kararının arkasında durduklarını gösterdi. Yapılan açıklamada, “Kanada ve dünyada ek güvenlik önlemleri alınmaya devam edilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’de Maliye’nin Takibi Altında

Airbnb bilindiği üzere Türkiye’de de yoğun olarak kullanılıyor. Türkiye’de henüz Airbnb’den şikayet eden bir güruh yok. Fakat zamanla oluşabileceği de düşünülüyor. Öte yandan popüler uygulama, Maliye tarafından takip ediliyor. Airbnb üzerinden gelir elde edenler, genel olarak bu geliri bildirmemeyi tercih ediyor. Airbnb’nin 30 milyar dolar şirket değeri olduğu biliniyor.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap