Dizi Fragmanları

Meryem Uzerli’nin Atatürk Filminin Galasında Aras Bulut İynemli’nin Yanında Olmasına Efsane Yorumlar Geldi

Aras Bulut İynemli’nin başrolünde olduğu Atatürk filmi geçtiğimiz gün ABD’de gala yaptı. Galaya Muhteşem Yüzyıl’daki Hürrem Sultan rolüyle hepimizin yakından tanıdığı Meryem Uzerli’nin de katılması dikkatlerden kaçmadı. Twitter’da @aglayanbaliks adındaki bir kullanıcının, ‘Hürrem Sultan şehzadesini desteklemeye gitmiş, işte gururlu bir anne’ paylaşımına ise birbirinden trajikomik espriler geldi.

2-11-2014 yılları arasında Show TV ekranlarında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl, o günlerde hepimizi ekrana kilitlemişti.

Kanuni Sultan Süleyman dönemini, onun Hürrem Sultan ile olan aşkını, taht mücadelelerini, saray içindeki entrikaları kurgulamasıyla Türk televizyon tarihinin en çok sevilen dizilerinden biri olmuştu.

Dizinin oyuncu kadrosu ise adeta yıldızlar geçidi gibiydi. Özellikle Hürrem Sultan rolüyle Meryem Uzerli dizinin en çok konuşulan isimlerinden biriydi. Ama o da diziden yorulduğu gerekçesiyle bir dönem sonra rolünü Vahide Gördüm’e bırakmıştı.

Tabii bir de Kanuni ile Hürrem’in oğlu olan Şehzade Bayezid rolüyle sonradan dizi kadrosuna dahil olan Aras Bulut İynemli.

Diziden hatırlarsınız -tabii tarih kitaplarından bilmek daha iyi olur ama neyse- Kanuni Sultan Süleyman, kendi tahtında gözü olduğunu düşündüğü ilk şehzadesi Mustafa’yı boğdurtur. Tabii bunda Hürrem’in ve kızı Mahidevran’ın parmağı da vardır.

Böylece kendi oğullarından birinin tahta çıkmasını isteyen Hürrem’in önünde tüm engeller kalkar. Artık taht mücadelesi onun iki oğlu Şehzade Bayezid ve Selim arasında başlar.

Tabii bu mücadeleyi de 2. Selim adıyla tahta çıkan Selim kazanır, yani Sarı Selim. Ancak dizide her zaman Hürrem’in Şehzade Bayezid’i desteklediği fikri öne çıkar.

Geçtiğimiz günlerde Aras Bulut İynemli’nin başrolde olduğu “Atatürk” filminin ABD’de galası yapıldı. İynemli’ye destek olmak için Meryem Uzerli’nin galaya katılması dikkatlerden kaçmadı.

Twitter’da @aglayanbaliks adındaki bir kullanıcının, “Hürrem Sultan şehzadesini desteklemeye gitmiş, işte gururlu bir anne” paylaşımına ise birbirinden trajikomik espriler yapıldı. Gelin hep birlikte onlara bakalım.

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

Kaynak: https://onedio.com/haber/meryem-uzerli-nin-ataturk-filminin-galasinda-aras-bulut-iynemli-nin-yaninda-olmasina-efsane-yorumlar-geldi-1183605

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu