Mert Fırat Kimdir? Mert Fırat Nerelidir ve Kaç Yaşında?

Mert Fırat Kimdir? Mert Fırat Nereli ve Kaç Yaşında? Hayatı ve Dizileri

Son dönemin yıldızı daha da parlayan oyuncularından Mert Fırat özel hayatından politik duruşuna başarılı kariyerinden televizyon dizilerine her detayıyla dikkatleri çekmeye devam ediyor. Mert Fırat kimdir, hayatı ve dizileri konusu yazımızın devamında..

Yazar :

2 hafta önce 2 dk okuma süresi

Son senelerin en çok dikkat çeken erkek oyuncularından Mert Fırat izlenme rekoru kıran dizilerdeki rollerinden görkemli düğün organizasyonuna kadar hem kariyeri hem de özel hayatı ile konuşuluyor. Hayatının detayları merak edilen yetenekli oyunculardan Mert Fırat hakkındaki bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

mert fırat

Mert Fırat Hayatı

10 Ocak 1981 tarihinde Ankara’da doğan ünlü oyuncu Mert Fırat, ünlü arabesk müzik sanatçısı Nihat Fırat’ın oğludur. Babası Hataylı, annesi Kayserili olan Fırat, küçük yaşlardan beri oyunculukla iç içe oldu. Öyle ki ortaokul senelerinde girdiği tiyatro kolu çalışmalarına eğitim hayatı bitene kadar devam etti.

Lise eğitiminin tamamlanmasından sonra üniversite sınavına giren ve aynı yaz boyunca Alanya’da garsonluk yaparak nakit biriktiren Fırat, kazandığı parayla aynı dönemde İsveç’te olan kız arkadaşının yanına seyahat etti.

Bir süre İsveç’te yaşayan Mert Fırat hayatı oyunculuğa doğru evrilmeden önce yurtdışında garsonluk ve aşçılık yaptı. Aynı senelerde üniversite eğitimine devam eden ve İsveç’te radyo televizyon üzerine eğitim alan Fırat, bu okulunu bırakıp Ankara’ya geri döndü ve Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencisi oldu.

mert fırat

Mert Fırat Kariyeri

İstanbul’da yer alan Oyun Atölyesi tarafından 2006 sahneye taşınan Shakespeare‘in Hırçın Kız oyunu için sınava giren ve seçimleri kazanmasının ardından İstanbul’a taşınan oyuncu Mert Fırat böylece kariyerine giriş yapmış oldu.

Mert Fırat dizileri Yersiz Yurtsuz, Binbir Gece, Kapalıçarşı gibi yüksek izlenme oranlarına sahip ünlü dizilerde yer alarak İstanbul’daki yerini sağlamlaştırdı.

2005 senesinde asıl çıkışını Başka Dilde Aşk isimli sinema filmiyle yapan Mert Fırat filmleri için bu başarı yalnızca bir başlangıç oldu. Senaristliğini İlksen Başarır ile birlikte ortaklaşa yaptığı bu sinema filmini yine senaristliğini üstlendiği Atlıkarınca isimli sinema yapımı takip etti.

mert fırat

Mert Fırat Hakkında Bilgiler

Maximum kart reklam filmlerinde boy gösteren ve romantik reklam senaryolarıyla beğeni toplayan oyuncu 2018 senesinde dünya evine girdiği kendisi gibi oyuncu İdil Fırat’la birlikte uzun süre magazin gündeminde yer aldı.

Politik duruşuyla da konuşulan Mert Fırat’ın kadına şiddetten oy vermeye kadar pek çok toplumsal konuda sıklıkla görüş bildirmesi de sosyal medyada konuşulmasına neden olanlar arasında yer aldı.

Bu İçeriği Aktif Kaynak Göstermek Koşulu İle Paylaşabilirsiniz. Hiçbir İçerik Aktif URL Verilmeden Kopyalanamaz! Lütfen Dikkate Alınız.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"