Mert Fırat Kimdir? Mert Fırat Nereli ve Kaç Yaşında? Hayatı ve Dizileri

NAVİGASYONMert Fırat HayatıMert Fırat KariyeriMert Fırat Hakkında Bilgiler Son senelerin en çok dikkat çeken erkek oyuncularından Mert Fırat izlenme rekoru kıran dizilerdeki rollerinden görkemli düğün organizasyonuna kadar hem kariyeri hem de özel hayatı ile konuşuluyor. Hayatının detayları merak edilen yetenekli oyunculardan Mert Fırat hakkındaki bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz. Mert Fırat Hayatı 10 Ocak 1981 tarihinde Ankara’da doğan […]

08.11.2018 - 9:00
07.11.2018 - 20:42
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Son senelerin en çok dikkat çeken erkek oyuncularındanMert Fıratizlenme rekoru kıran dizilerdeki rollerinden görkemli düğün organizasyonuna kadar hem kariyeri hem de özel hayatı ile konuşuluyor. Hayatının detayları merak edilen yetenekli oyunculardan Mert Fırat hakkındaki bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

mert fırat

Mert Fırat Hayatı

10 Ocak 1981 tarihinde Ankara’da doğan ünlü oyuncu Mert Fırat, ünlü arabesk müzik sanatçısı Nihat Fırat’ın oğludur. Babası Hataylı, annesi Kayserili olan Fırat, küçük yaşlardan beri oyunculukla iç içe oldu. Öyle ki ortaokul senelerinde girdiği tiyatro kolu çalışmalarına eğitim hayatı bitene kadar devam etti.

Lise eğitiminin tamamlanmasından sonra üniversite sınavına giren ve aynı yaz boyunca Alanya’da garsonluk yaparak nakit biriktiren Fırat, kazandığı parayla aynı dönemde İsveç’te olan kız arkadaşının yanına seyahat etti.

Bir süre İsveç’te yaşayanMert Fırat hayatıoyunculuğa doğru evrilmeden önce yurtdışında garsonluk ve aşçılık yaptı. Aynı senelerde üniversite eğitimine devam eden ve İsveç’te radyo televizyon üzerine eğitim alan Fırat, bu okulunu bırakıp Ankara’ya geri döndü ve Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencisi oldu.

mert fırat

Mert Fırat Kariyeri

İstanbul’da yer alan Oyun Atölyesi tarafından 2006 sahneye taşınan Shakespeare‘in Hırçın Kız oyunu için sınava giren ve seçimleri kazanmasının ardından İstanbul’a taşınanoyuncu Mert Fıratböylece kariyerine giriş yapmış oldu.

Mert Fırat dizileriYersiz Yurtsuz, Binbir Gece, Kapalıçarşı gibi yüksek izlenme oranlarına sahip ünlü dizilerde yer alarak İstanbul’daki yerini sağlamlaştırdı.

2005 senesinde asıl çıkışını Başka Dilde Aşk isimli sinema filmiyle yapanMert Fırat filmleriiçin bu başarı yalnızca bir başlangıç oldu. Senaristliğini İlksen Başarır ile birlikte ortaklaşa yaptığı bu sinema filmini yine senaristliğini üstlendiği Atlıkarınca isimli sinema yapımı takip etti.

mert fırat

Mert Fırat Hakkında Bilgiler

Maximum kart reklam filmlerinde boy gösteren ve romantik reklam senaryolarıyla beğeni toplayan oyuncu 2018 senesinde dünya evine girdiği kendisi gibi oyuncu İdil Fırat’la birlikte uzun süre magazin gündeminde yer aldı.

Politik duruşuyla da konuşulan Mert Fırat’ın kadına şiddetten oy vermeye kadar pek çok toplumsal konuda sıklıkla görüş bildirmesi de sosyal medyada konuşulmasına neden olanlar arasında yer aldı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim