Mersin’de Son Bir Haftadır Metil Alkol Şüphesi ile Hastaneye Kaldırılan 5 Kişi Hayatını Kaybetti

Mersin'de son bir haftada metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle 21 kişi hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan kişilerden 5’i hayatını kaybetti. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı 5 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin soruşturma başlattı.

01.07.2019 - 19:41
02.07.2019 - 11:23
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından son bir haftada Kent genelinde alkol zehirlenmesi şüphesiyle 21 kişinin hastaneye kaldırıldığı ve 5 kişinin hayatını kaybettiği olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan İl Emniyet Müdürlüğü, kent genelinde son günlerde hastanelerin acil servislerine zehirlenme nedeniyle 21 kişinin başvurduğunu belirtti. Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın devamında hastanelerde yapılan müdahalelerin ardından vatandaşlara metil alkol zehirlenmesi teşhisi konulduğu ifade edildi.

5 Kişi Hayatını Kaybetti

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasında hastaneye başvuranlardan dördünün tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildiği belirtilirken, 5 hastanın ise yoğun bakım ünitesinde tedavileri sürdüğü sırada hayatını kaybettiği ifade edildi. Kent genelinde 13 hastanın çeşitli hastanelerde yoğun bakım ünitesinde tedavilerinin sürdüğünün belirtildiği açıklamada olayla ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

4 Şüpheli Gözaltına Alındı

Diğer yandan olayla ilgili olarak Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 4 kişi gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alınan şüpheliler emniyette sorgulandı. İşlemleri tamamlanan şüphelilerin olası kast ile adam öldürmeye teşebbüs suçundan haklarında işlem yapıldığı ve adliyeye sevk edildiği öğrenildi. Savcılıkta sorguya alınan şüphelilerden biri savcılık tarafından serbest bırakılırken 3 şüpheli tutuklama talebiyle sevk edildikleri mahkemede adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest kaldı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim