Haber

Mersin’de Son Bir Haftadır Metil Alkol Şüphesi ile Hastaneye Kaldırılan 5 Kişi Hayatını Kaybetti

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından son bir haftada Kent genelinde alkol zehirlenmesi şüphesiyle 21 kişinin hastaneye kaldırıldığı ve 5 kişinin hayatını kaybettiği olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan İl Emniyet Müdürlüğü, kent genelinde son günlerde hastanelerin acil servislerine zehirlenme nedeniyle 21 kişinin başvurduğunu belirtti. Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın devamında hastanelerde yapılan müdahalelerin ardından vatandaşlara metil alkol zehirlenmesi teşhisi konulduğu ifade edildi.

5 Kişi Hayatını Kaybetti

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasında hastaneye başvuranlardan dördünün tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildiği belirtilirken, 5 hastanın ise yoğun bakım ünitesinde tedavileri sürdüğü sırada hayatını kaybettiği ifade edildi. Kent genelinde 13 hastanın çeşitli hastanelerde yoğun bakım ünitesinde tedavilerinin sürdüğünün belirtildiği açıklamada olayla ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

4 Şüpheli Gözaltına Alındı

Diğer yandan olayla ilgili olarak Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 4 kişi gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alınan şüpheliler emniyette sorgulandı. İşlemleri tamamlanan şüphelilerin olası kast ile adam öldürmeye teşebbüs suçundan haklarında işlem yapıldığı ve adliyeye sevk edildiği öğrenildi. Savcılıkta sorguya alınan şüphelilerden biri savcılık tarafından serbest bırakılırken 3 şüpheli tutuklama talebiyle sevk edildikleri mahkemede adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest kaldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu