Mersin’de Metil Alkol Zehirlenmesi Sonucu Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 7’ye Yükseldi

Mersin'de Metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedavi altında bulunan 2 kişi daha hayatını kaybetti. Son 2 haftada Mersin’de metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 7'ye çıktı.

03.07.2019 - 21:17
03.07.2019 - 21:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Mersin’de son 2 haftada metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvuran ve tedavi altına alınan kişilerden ikisi daha hayatını kaybetti. Mersin’in çeşitli hastanelerde metil alkol zehirlenmesi nedeniyle tedavi altında bulunan 16 kişiden yoğun bakım ünitesinde yatan iki hasta yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. İki ölüm haberinin daha gelmesinin ardından Mersin’de son 2 haftada metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hayatını kaybeden kişi sayısı 7’ye yükseldi. Hayatını kaybedenlerin kimlikleri ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Olay Nasıl Olmuştu?

Mersin’de son 2 haftada çok sayıda kişi kentin çeşitli hastanelerine başvurarak metil alkol zehirlenmesi şüphesi ile tedavi altına alınmıştı. Geçtiğimiz hafta yoğun bakımda tedavi gören hastalardan beşi hayatını kaybetti. Yapılan tedavinin ardından 5 hasta hastanelerden taburcu edilirken 16 kişinin tedavisi ise hala çeşitli hastanelerde devam ediyordu. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada da hastanelere başvuran kişilere metil alkol zehirlenmesi teşhisi konulduğu belirtilmişti. Olayın ardından emniyete giderek sahte alkolleri kendisinin yaptığını söyleyen bir kişi gözaltında bulunduğu sırada rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmış ve durumunun ciddi olduğu açıklanmıştı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim