Mersin’de Metil Alkol Zehirlenmesi Nedeniyle Yaşanan Ölümlerin Sorumlusu Olan Şüpheli Teslim Oldu

Mersin'de metil alkol zehirlenmesi şüphesi ile 5 kişinin hayatını kaybettiği olayda karakola giden bir kişi sahte içkileri kendisinin yaptığını itiraf etti. Teslim olmaya geldiğini söyleyen zanlı aynı zamanda sahte içkileri satın alan kişilerin isimlerini de tek tek polise verdi.

02.07.2019 - 19:20
02.07.2019 - 19:20
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Mersin’de son bir hafta daha metil alkol zehirlenmesi şüphesi ile kentte bulunan çeşitli hastanelere 21 kişi başvurdu. Hastanelerde tedavi altına alınan kişilerden 5’i hayatını kaybetti 16’sı hala tedavi görmeye devam ediyor. Bugün Mersin Toros Devlet Hastanesi acil servisine başvuran bir kişi de daha metil alkol zehirlenmesi tespit edildi. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan hasta hemen ardından yoğun bakım servisine alındı. Hastanede tedavi altında bulunan 16 kişiden 5’inin taburcu edildiği ancak, 11 kişinin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Ayrıca hastanede bulunan kişilerden dördünün görme duyusunu kaybettiği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Sahte İçkileri Ben Yaptım

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatırken 30 Haziran’da Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş şubeye giden bir kişinin sahte içkileri kendisinin yaptığını söyleyerek teslim olduğu ortaya çıktı. Teslim olan şüphelinin 57 yaşında olduğu öğrenilirken Aynı belirtilerin kendisinde de olduğunu ve korktuğunu söylediği öğrenildi. Zanlının algıda bozukluk, halsizlik, nefes darlığı, görmek kaybı ve çarpıntı belirtileri üzerine Polis tarafından Toros Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı ve burada yapılan ilk müdahalenin ardından hayati tehlikesi olduğu gerekçesiyle özel bir hastane yoğun bakım servisine sevk edildiği öğrenildi. Aynı zamanda şüphelinin polis ekiplerine sahte içkileri satın alan kişilerin isimlerini de verdiği ve Bu kişilerin uyarılması amacıyla polis ekiplerinin çalışma başlattığı öğrenildi.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nden Açıklama

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu hakkında yapılan açıklamada kentte bulunan hastanelerin acil servislerine 22 kişinin başvurduğu belirtilerek, acil serviste yapılan ilk müdahalelerinin ardından hastalara metanol zehirlenmesi teşhisi konulduğu ifade edildi. Olayla ilgili gerçekleştirilen operasyonlarda 4 şüphelinin gözaltına alındığı ve olası kast ile adam öldürmeye teşebbüs suçundan adliyeye sevk edildiğinin belirtildiği açıklamada, zanlılardan birinin savcılıkta diğerlerinin ise mahkemede serbest kaldığı vurgulandı. Ayrıca Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın devamında asıl şüphelinin kendisinin emniyete gelerek teslimi olduğu ifade edildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim