Mersin’de ağırlığından 850 kat fazlasını taşıyabilen Gergedan Böceği bulundu

Mersin’in Erdemli ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Köserelli Mahallesi’nde yaşayan 44 yaşındaki Osman Uslu, akşam saatlerinde evinde otururken pencere camına böceğin vurarak yere düştüğünü fark etti. Dünyanın en güçlü böceği çıktı Böceği gördükten sonra internet üzerinde araştırma yapan Uslu, bu böceğin dünyanın en güçlü böceği olarak bilinen ve kendi ağırlığından 850 kat daha fazlasını taşıyabilen […]

12.07.2019 - 10:10
12.07.2019 - 11:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Mersin’in Erdemli ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Köserelli Mahallesi’nde yaşayan 44 yaşındaki Osman Uslu, akşam saatlerinde evinde otururken pencere camına böceğin vurarak yere düştüğünü fark etti.

Dünyanın en güçlü böceği çıktı

Böceği gördükten sonra internet üzerinde araştırma yapan Uslu, bu böceğin dünyanın en güçlü böceği olarak bilinen ve kendi ağırlığından 850 kat daha fazlasını taşıyabilen gergedan böceği olduğunu öğrendi. Yaptığı açıklamada eskiden böcekleri sevmediğini söyleyen Uslu, ancak bu böceğin çok sevimli olduğunu o nedenle de çok sevdiğini belirtti. Böceği ne yapacağını bilmediğini söyleyen Uslu, istenmesi durumunda incelenebileceğini ve daha sonra doğaya bırakacağını dile getirdi.

Para için toplanıyordu

Gergedan böceği bir dönem çok yüksek yüksek gelir getirdiği iddiası ile birçok kişi tarafından toplanmaya başlanmış Tarım Ve Orman Bakanlığı bu konuda daha sonra açıklama yapmıştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada böceklerin böyle bir parasal değeri olmadığı belirtilmişti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim