Mersin’de 5 Kişi Daha Metil Alkol Zehirlenmesi Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı

Mersin'de metil alkol zehirlenmesi sonucu 5 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından aynı şikayetlerle 5 kişinin daha hastaneye başvurduğu öğrenildi.

03.07.2019 - 15:15
03.07.2019 - 15:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Mersin’de son bir haftada 21 kişi metil alkol zehirlenmesi şüphelisi ile kentte bulunan farklı hastanelere başvurdu. Hastanede tedavi altına alınan kişilerden 5’i yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Tedavi altında bulunan 16 kişiden 5’inin taburcu edildiği öğrenilirken diğerlerinin ise yoğun bakımda tedavileri devam ediyor. Mersin’de dün gece saatlerinde 5 kişinin daha çeşitli hastanelere metil alkol zehirlenmesi şüphesi ile başvurdukları öğrenildi.

Yoğun Bakımda Tedaviye Alındılar

Hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından 5 kişinin yoğun bakım servislerinde tedaviye alındığı öğrenildi. Metil alkol zehirlenmesi ile ilgili hastaneye başvuran toplam kişi sayısının şu anda 16 olduğu ve 10 kişinin yoğun bakımda tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. Diğer yandan Bu 16 kişi dışında Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek sahte alkolü kendisinin yaptığını söyleyen ve teslim olan gözaltında bulunduğu sırada rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 1 kişinin daha tedavi altında olduğunu öğrenildi. Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada metil alkol zehirlenmesi şüphesi ile ilişkin soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim