Mersin ve Niğde’den Sonra Adana’da da Metil Alkol Zehirlenmesi Nedeniyle Ölümler Başladı

Mersin'de metil alkol zehirlenmesi nedeniyle son 2 haftada yaşanan ölümlerin ardından şimdi de Niğde ve Adana'da benzer vakalar ortaya çıktı.

11.07.2019 - 17:49
11.07.2019 - 17:49
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Adana’da metil alkol zehirlenmesi şüphesi ile hastanede tedavi altına alınan bir kişi yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Mersin ve Niğde’de yaşanan Metil alkol zehirlenmesi vakalarının ardından Adana’da da benzer bir olayın yaşanması korkuttu.

9 kişi başvurmuştu

Önceki gün evinde rahatsızlanan M.G, isimli bir kişi kaldırıldığı Adana Şehir Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınmıştı. M.G, doktorların bütün çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Son 1 ay içerisinde metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’ne başvuran 9 Hastadan ikisi hayatını kaybetmiş 7 hasta ise tedavilerinin ardından taburcu edilmişti. Bugün yaşanan ölümle birlikte Adana’da son 1 ayda metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e yükseldi.

Mersin ve Niğde’de ölümler yaşanmıştı

Mersin’de son 2 hafta içerisinde Metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılan 31 kişiden 8’i hayatını kaybetmişti. Geçtiğimiz hafta Niğde’de ise 54 yaşındaki A.A. tedavi gördüğü hastanede metil alkol zehirlenmesi nedeniyle yaşamını yitirdi. Mersin’den sonra Adana ve Niğde’de benzer vakaların yaşanması paniğe neden oldu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim