1. HABERLER

  2. KAMU PERSONELİ

  3. Merkez Bankası 10 Yönetici Asistanı Alımı Yapacak
Merkez Bankası 10 Yönetici Asistanı Alımı Yapacak

Merkez Bankası 10 Yönetici Asistanı Alımı Yapacak

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Ankara ilinde bulunan İdare Merkezinde görevlendirmek üzere 10 Yönetici Asistanı iş ilanını yayınladı. İşte başvuru şartları ve diğer detaylar.

Türkiye'nin bağımsız, güçlü ve dünyanın en iyi merkez bankaları arasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bünyesinde çalıştırmak üzere yönetici asistanı alım ilanı yayınladı. Ankara İdare merkezinde görevlendirilecek 10 kişilik yönetici asistanı ilanı için başvurular bugün itibariyle başladı.

Merkez Bankası Yönetici Asistanı başvuruları 8 Mart ile 18 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak olup, başvurular arasından KPSS, ALES, GRE ve GMAT puan türlerine sıralamasına girecek olan ilk 50 kişi uygulama sınavına girmeye hak kazanacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Yönetici asistanlığı başvuru şartları arasında 01.01.1987 yılı ve sonrasında doğmuş olmak, Lisans eğitimi veren Türkiye ve denkliği alınmış olan Yurt dışı Üniversitelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak, son başvuru tarihi itibariyle 2 yıl içeresinde herhangi bir Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası iş mülakatı sınavlarından elenmemiş olmak, Son başvuru tarihi itibariyle, YDS ve E-YDS sınavlarından en az 80 ingilizce puanı almış olmak veya TOEFL iBT sınavından 96 ve üzeri puan almış olmak, KPSS veya ALES sınavlarından birinden minimum 70 puan alma şartı veya GRE sınavından 153 sayısal puan alma şartı bulunmakta.

UYGULAMA SINAVI

Yönetici Asistanlığı uygulama sınavı tarihi 26 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir. Ankara'da gerçekleştirilecek olan uygulama sınavında kelime işlem (Microsoft Word), Sunum (Microsoft PowerPoint ve Tablolama (Excel) programlarına hakimiyet ölçülecektir. Uygulama sınavına giren 50 kişi arasından 50 ve üzeri puan alanlar arasından en yüksekten sıralanacak 20 kişi mülakata girmeye hak kazanacak.

MÜLAKAT TARİHİ

Mülakat tarihi 2 Nisan - 4 Nisan 2019 tarihleri arasında olup, mülakatta güncel bilgilerin yanı sıra, mesleğin gerektirdiği konulara hakim olma konusu ölçülecek olup, her komisyon üyesi tarafından verilecek olan 100 tam puanın ortalaması alınarak adayın mülakat puanı hesaplanacaktır. Mülakattan 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaklardır.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuru işlemleri Merkez Bankası internet sitesi (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) adresi üzerinden 08.03.2019 ile 18.03.2019 tarihleri arasında saat 23:59'a kadar yapılacaktır. Başvuru esnasında adayların Fotoğraf, Yabancı Dil Sonuç Belgesi, KPSS, ALES, GRE veya GMAT sınav sonuç belgesi, Diploma veya geçici mezuniyet belgesini sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.