Meral Akşener Hakkında Yürütülen FETÖ Soruşturmasında Gizlilik Kararının Kaldırılması İçin Dilekçe Verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hakkında başlatılan FETÖ soruşturması için konulan gizlilik kararının kaldırılması ve ifadesinin alınması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuru yaptı.

16.07.2019 - 13:46
16.07.2019 - 14:46
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Meral Akşener milletvekili olmadığı için dokunulmazlığının bulunmadığına dikkat çekerek, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede Türk siyasetinin şeffaflık ve temizlik ilkelerine sıkı sıkıya bağlanması için hakkında yapılan soruşturmanın dosyası üzerindeki gizlilik kararının acil olarak kaldırılmasını ve izah ettiği hususların açıklığa kavuşturulması için acil olarak ifadesine başvurulmasını talep etti.

At izi mi it izi mi ortaya çıksın

Ankara Cumhuriyet başsavcılığına dilekçe veren Meral Akşener, dilekçesinde hakkındaki iddiaların, “‘AT izi mi?’ ‘İT izi mi?” olduğunun tespit edilmesini istediğini de belirtti. Meral Akşener’in Cumhuriyet başsavcılığına yazdığı dilekçede birçok ifade dikkat çekti. Meral Akşener dilekçesinde, hakkında yürütülen soruşturmanın tarihinin de dikkate alınmasını isteyerek, bu iddianın iştahlandırdığı siyasi makam ve makamların kamuoyunun malumu olduğunu belirtti. Meral Akşener, bağımsız Türk yargısının bu iddia ve isnatlara karşı yaklaşımının da iddia ve isnatlar kadar Türk milletinin dikkatini çektiğini belirterek, soruşturmanın 2016 yılında başladığını ancak hiçbir ilerleme kaydetmediğini, 31 Mart 2019 seçimlerinin ardından soruşturmaya gizlilik kararı konularak hareketlendirildiğini söyledi. Genel Başkanı olduğu iyi Parti’nin millet ittifakı ile birlikte adının alınmasının ardından böyle bir gelişmenin yaşanmasını da manidar olarak niteleyen Meral Akşener, soruşturmadaki gizlilik kararının kaldırılmasını ve bir an önce ifadesinin alınmasını istedi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim