Merakla beklenen Apple kredi kartı için bazı kullanıcılara davetiye gönderildi

Apple hisseleri geçtiğimiz günlerde değer kaybı yaşamıştı ancak herkes Apple'ın yeni kredi kartını merak içerisinde bekliyordu. Merakla beklenen kredi kartı için Apple firmasının bazı iPhone kullanıcılarına davetiye gönderdiği öğrenildi.

06.08.2019 - 16:50
06.08.2019 - 18:21
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, uzun süre sonra Goldman Sachs ortaklığında bir kredi kartı çıkarmaya hazırlanıyor. Apple Kredi kartının geçtiğimiz aylarda lansmanı yapılmış ve kullanıcılara tanıtılmıştı. Son günlerde hisselerinde düşüş yaşayan Apple’ın iPhone kullanıcılarına davetiye göndermesinin ardından hisselerinde 0.72 artış olduğu öğrenildi. Peki, Apple kredi kartının özelliklerine? Apple Card kullanıcıları neler kazandıracak?

Bir ay sonra kullanıcıların tamamına sunulacak

Apple söz konusu kredi kartını 1 ay sonra bütün kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Alınan bilgiye göre iOS 12.4 veya üzeri işletim sistemine sahip olan Apple kullanıcıları telefonlarında bulunan cüzdan uygulaması aracılığı ile kredi kartına başvuru yapabilecek. Aynı zamanda verilerin kullanıcı bilgilerinin denetimi için Goldman Sachs’e gönderileceği onay işlemlerinin 1 dakikadan kısa süreceğini de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Apple neden kredi kartı çıkardı?

Apple Card’ın amacı ile ilgili dünya devi teknoloji şirketinden yapılan açıklamada Chase Sapphire veya American Express gibi kartlarla rekabet etmenin hedeflenmediği bunun ötesinde söz konusu karta bütün iPhone kullanıcılarının erişebilmesinin amaçlandığı ifade edildi. Diğer kartlar da olduğu gibi Apple kart başvurusunda başvuru süresinin çok sıkı olmayacağı da gelen bilgiler arasında yer aldı. Ayrıca Apple tarafından yapılan açıklamada yeni kredi kartının ödeme ağının master kart tarafından destekleneceğine de dikkat çekildi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim