Kimdir?

Menzil tarikatının GATA’daki doktoru Ali Edizer kimdir? İkinci eş sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı

Eski adı ile GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi olan hastanede başhekim yardımcısı olarak görev yapan Ali Edizer aosyal medyanın gündeminde. Sosyal medya hesabından çektiği bir video ile medeni kanun ve tek eşlilik ile ilgili görüşlerini paylaşan Ali Edizer bir anda sosyal medya kullanıcılarının tepkilerini çekti. Erkeklerin aldatma yerine ikinci eş alabileceklerini söyleyen doktor, buna İslam dininin ruhsat verdiğini dile getirdi. Peki Ali Edizer kimdir?

Açıklamaları tepki çekti

Ali Edizer sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, “Yapmayın kardeşim. Dün yine işittim, gibi bir yuva yıkılıyor. Koca aldattı diye. Ayıptır günahtır. Oğlum neden aldatıyorsunuz? Allah’uTeala size ruhsat varmış, bir başkasını seviyorsanız onu da alın, insan yuvasını yıkar mı? Medeni kanunla zaten mücadele ediyoruz ama bizi bacılara mahcup etmeyin.” ifadelerini kullandı.

Ali Edizer kimdir?

Merkezi Adıyaman’da bulunan daha önce de devlette kadrolaşma iddiaları ile gündeme gelen Menzil Tarikatı mensubu olan Ali Edizer, Osman Durmuş’un döneminde Sağlık Bakanlığı’ndaki görevine başladı. 2012 yılında sağlık bakanı olan Recep Akdağ ile birlikte Dr. Ali Edizer’in Jet hızı ile yükselişi de başladı. Recep Akdağ’ın Menzil tarikatına olan yakınlığı bilinirken Ali Edizer önce Sağlık Bakanlığı müsteşar danışmanı olarak atandı ardından da Sağlık Bakanı Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüttü. Daha sonra Türkiye Kamu Hastaneleri başdanışmanı olan Ali Edizer, şu anda Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekim yardımcısı olarak çalışıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu