Haber

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Martın sonu kara kış oldu CHP’li belediyeler işçi kıyımı yapıyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Konfederasyon genel merkezinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 1 ağustos tarihi itibariyle memurlar için 5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin başlayacağını söyleyen Yalçın, 3 milyon memur ve 2 milyon memur emeklisinin mali ve sosyal haklarının bu görüşmede belirleneceğini dile getirdi.

Nüfusun dörtte biri

Yalçın açıklamasında memur ve memur emeklilerinin ailelerini de dikkate aldığında görüşmelerin yaklaşık 20 milyon kişiyi ilgilendirdiğini belirterek, bu rakamın Türkiye nüfusunun dörtte biri olduğunu ifade etti. 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi kapsamında Hükümetin kamu çalışanlarına ilk 6 ayı için yüzde 5 ikinci 6 ay için yüzde dört zam teklifi ettiğini hatırlattı.

3600 ek gösterge gündeme gelecek

Memurlar için toplu sözleşme görüşmeleri sırasında masa yapısının da değişmesini istediğini dile getiren Yalçın, sözleşme görüşmeleri sırasında yetkili Konfederasyon dışındaki Konfederasyon varlığının memurlarının pazarlık gücünü daha da arttırmadığını dile getirdi. Basın mensuplarından gelen bir soru üzerine Yalçın, 3600 ek gösterge taleplerini de toplu sözleşme masasında bir kez daha gündeme getireceklerini ve taleplerinin 3600 ek göstergenin kapsamının genişletilmesi olduğunu vurguladı.

CHP işçi kıyımı yapıyor

Yalçın konuşması sırasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart seçimleri öncesinde kullandığı Martın sonu bahar sloganına daha gönderme yaparak, CHP’li belediyelerin göreve gelmelerinin den bu yana işçi kıyımı yaptığını, Martın sonunun karakış olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu