Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Mehtap Baysal Arkadaşının 13 Milyonluk İkramiye Kuponunu Çaldı

Son Güncelleme:
 Mehtap Baysal Arkadaşının 13 Milyonluk İkramiye Kuponunu Çaldı

İstanbul Üsküdar’da bir arkadaşının 13 milyon lira ikramiye isabet eden Sayısal Loto kuponu fark ettirmeden alan ve ikramiyeyi çeken Mehtap Baysal ile ona yardım eden patronunun yargılanmasına başlandı.

Anadolu 21. Asliye Ceza mahkemesinde görülen duruşmaya müşteki Murat Sayın ve tutuksuz sanık Fatih Y. ile taraf avukatları katılırken Mehtap Baysal duruşmaya gelmedi.

Kuponların Hepsini Alıp Baktı

Müşteki Murat Sayın duruşmada söz olarak, 28 Şubat 2019 tarihinde Belçika’dan Türkiye’ye geldiğini Mehtap Hanım’ın kendisini havalimanından aldığını ve 7 yıllık arkadaş olduklarını söyledi. Gebze’de arkadaşlarında kaldığını söyleyen Murat Sayın, aldığı biletlerin toplamının 10 adet olduğunu ve cumartesi günü çekiliş yakıldıktan sonra Mehtap Hanım’ın kendisini aradığını buluştuklarını dile getirdi. Arabayla gezdikleri sırada Sayısal Loto çekilişinin aklına geldiğini söyleyen Murat Sayın, Mehtap Hanım’ın elindeki telefondan baktığını ve ikramiyenin Gebze’ye çıktığını söylediğini ifade etti. Daha sonra bütün kuponları elinden aldığını ve ilk üçe baktıktan sonra dördüncünün karşılığı olduğunu söylediğini belirten Sayın, “ Elinde kalan biletlere bakarken birden nefesi değişti, heyecanlandı. Zaten daha önce sayısal lotonun muhtemelen çıktığını fark edip çıkmayan biletleri bana vermişti” diye konuştu.

Bir Tanesinin Eksik Olduğunu Söyledim

Mehtap Baysal’ın heyecanlandığını görünce paranın kendisine çıkıp çıkmadığını sorduğunu söyleyen Sayın, çıkmadığını söylediğini ve şoka girdiği için biletleri kendisinin saydığını bir tanesinin eksik olduğunu fark ettiğini ifade etti. Ancak Mehtap Baysal’ın ağlayarak biletin kendisinde olmadığını belirten Sayın, daha sonra Gebze’de bulunan arkadaşlarını aradığını ve bayii sormalarını istediğini ifade etti. Paranın kendi aldığı bayiye çıktığını öğrendiğini ancak oynanan biletin saatini söylemedikleri ve uçağı da olduğu için Belçika’ya geri dönmek zorunda kaldığını dile getiren Sayın, sonrasında Mehtap Baysal’ın bileti aldığını fark ettiğini ifade etti.

Parayı Kendim İçin Kullanmadım

Duruşmada Mehtap Baysal tarafından çalındığı öne sürülen Sayısal Loto kuponuna isabet eden 13 milyon 200 bin lirayı çektiği iddiasıyla yargılanan sanık Fatih Yolcu ise şirketinde çalışan Mehtap Baysal ile aralarında samimi bir dostluk olduğunu Mehtap’ın ikramiyenin kendisine çıktığını söylediğini ve birlikte parayı almaya gittiklerini dile getirdi. Olaydan 5 ay sonra polisin ve müştekinin araması üzerine olaydan haberi olduğunu belirten Fatih yolcu, paranın kendi hesabına geçtiğini ancak hiçbir şekilde parayı kendisinin kullanmadığını ifade etti.

Dava Başka Bir Tarihe Ertelendi

Mahkeme heyeti duruşmada ara kararını açıklarken davanın başka bir tarihe ertelendiği öğrenildi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Kadıköy’de polislerle tartışan Rana Batı’nın telefon numarası Yurtiçi Kargo çalışanı tarafından paylaşıldı
23 08 2020 - 14:13
Yorum Yap