Mehmet Özhaseki’den İstanbul depremi için tarih

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ülkemizin deprem riski taşıdığını söyleyerek yeni yılda da alınacak önlemlere geldi.

27.12.2017 - 23:43
27.12.2017 - 23:44
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ülkemizin deprem riski taşıdığını söyleyerek yeni yılda da alınacak bazı önlemler hakkında bilgiler verdi. Mehmet Özhaseki deprem profesörlerinden aldıkları bilgiler ışığında İstanbul’da beklenen büyük depremin 7 şiddetinin altında olmadığını belirterek 2018 yılında bu konu hakkında seferberlik yaratacaklarını sözlerine ekledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’da beklenen büyük deprem ile ilgili bazı bilgiler verdi. İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Toplantısı’nda konuşma yapan Mehmet Özhaseki, ülkemizin içinde bulunduğu coğrafyanın deprem riski taşıdığını söyleyerek yeni projeler üreteceklerini dile getirdi.

İstanbul’da Deprem Riski

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki açıklamasında, “Ülkemizin topraklarının büyük çoğunluğu engebeli coğrafyadan ileri gelmektedir. Nüfusun çoğunlukla yaşadığı bölgeler 1. derece deprem bölgeleri olarak dikkat çekmektedir. Esas bizi korkutan ise İstanbul’un son durumudur. Adalar segmenti ile başlayan Hocalar, Kuzey Anadolu Fay Hattı en büyük risk taşıyan bölgelerin en başında yer alıyor. 1939’da Erzincan’da başlamış, 3 sene geçmiş Niksar’da, 3 sene geçmiş Tosya’da değişik depremler yaşanmış. 2030 yılına kadar 7’den az olmamak kaydı ile büyük bir deprem bekliyoruz.”

“2012 yılında Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda yeni bir yasa çıkardık. Şu ana kadar ülkemizde değişen konut sayısı 1 milyonun üzerine çıktı. Bu yeterli kalmıyor. Bu süreci biraz daha hızlandırmamız gerekebilecek.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim