1. HABERLER

 2. EĞİTİM

 3. MEBBİS Nedir, MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?
MEBBİS Nedir, MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS Nedir, MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından e okul sisteminin yerine oluşturulan ve öğretmen, öğrenci ve veliler için büyük kolaylık sağlayan MEBBİS’in detayları hakkında bugün sizlere bilgiler vereceğiz. Son derece yoğun ve iş temposu yüksek olan eğitim öğretim sektörü içerisinde MEBBİS büyük kolaylık sağlıyor. Eğitim hayatınızdaki işleri daha kolay halletmek için bu sistemi kullanabilir özellikle öğrenci takip sistemi üzerinden öğrencinizin okul durumunu kontrol edebilirsiniz. MEBBİS hakkında bilinmesi gereken her şeyi yazımızın devamında bulabilirsiniz...

MEBBİS giriş nedir, MEBBİS giriş nasıl yapılır, MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır ve MEBBİS veli girişi nasıl yapılır sorularının yanıtına geçmeden önce sizlere “MEBBİS nedir?” sorusunu detaylı bir şekilde yanıtlıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı sistemleri açılımının kısa bir adı olan MEBBİS, Milli Eğitim Bakanlığı üzerindeki bütün işlerinizde en kolay şekil halletmenizi sağlıyor. Özellikle öğretmenlerin ve velilerin işlerini son derece kolaylaştıran bu sistem sayesinde okula gitmeden birçok işlem kolaylıkla çözülebiliyor.

MEBBİS Hizmetleri Nelerdir?

MEBBİS Nedir, MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

Başta okul müdürleri ve öğretmenler olmak üzere MEBBİS sistemi üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bütün personeller ve öğrenciler işlemlerini yapabiliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devreye sokulan bir sistem içerisinde eğitim ile ilgili internet üzerinden yapılabilecek her türlü işlem gerçekleştirilebiliyor. MEBBİS üzerinden yapılan işlemleri şu şekilde listeleyebiliriz;

 • Personel İşlemleri,
 • E-Yatırım İşlemleri,
 • E-Okul,
 • Halk Eğitim İşlemleri,
 • E-Taşınır,
 • E-Akademi İşlemleri,
 • Açık Öğretim Kurumları İşlemleri,
 • E-Burs İşlemleri,
 • E-Yurt İşlemleri,
 • Evrak İşlemleri

MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS Nedir, MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS hakkında merak edilen konuların başında sistemin nasıl kullanıldığı ve nasıl işlediği geliyor. E devlet seçeneği ile MEBBİS’in resmi internet sayfası üzerinden giriş yapmak mümkün. Tabii ki eğitim camiasının bel kemiği olan öğretmenler için özel bir bölüm hazırlanmış. Öğretmenler bu bölümden MEBBİS öğretmen girişi yaparak, burada şifre bilgileri ve güvenlik soruları alanları doldurduktan sonra sisteme girebilir ve işlemlerini tamamlayabilir.

MEBBİS Şifresi Nasıl Alınır?

MEBBİS Nedir, MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

Birçok kullanıcı ilk defa sisteme giriş yapmak için MEBBİS şifresi nasıl alınır?” sorusunu yanıtını arıyor. Sadece sistemi ilk defa giriş yapacaklar için değil aynı zamanda şifresini unutanlar için de https://mebbis.meb.gov.tr adresi üzerinden yeni şifre almak ve unuttuğunuz şifreyi güncellemek mümkün. Ayrıca sadece buradan değil aynı zamanda e-müfredat bölümünden şifre yenilemek mümkün.

e Müfredat MEBBİS Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS Nedir, MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS üzerinden hizmet veren e-müfredat sistemi ders programlarının ve ders içeriğinin artık online veritabanı üzerinden verilmesi halidir. Yani eskiden okullarda öğretmenlerin anlattığı müfredat artık yazılım halinde öğrenci ve velilerin bilgisine sunuluyor. MEBBİS üzerinden mevcut şifreniz ve kullanıcı adınızla birlikte e müfredat mebbis girişi yapabilir okulun veya dersin müfredatına direkt olarak ulaşabilirsiniz.

MEBBİS Kurum Standartları Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaklaşık 2 yıl önce öğrenci ve velilerin kullanımına açılan MEBBİS kurum standartları, öğrenci ve veli girişleri için erişim sağlanan bir modüldür. Genel olarak bu modülde öğrenme ve öğretim süreçleri, eğitim yönetimi, destek hizmetleri gibi birimlerin tek çatı altında toplanması ve temel bir analizle hizmete dönüştürülmesinin planlandığı yerdir.

MEBBİS Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS Nedir, MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

Türkiye genelinde bulunan milyonlarca kişinin kullandığı MEBBİS öğrenci girişi açıldı. Bu modül üzerinde öğrenciler e okul üzerinden yapabileceklerim bütün işlemleri MEBBİS sistemi üzerinden de gerçekleştirebiliyor. Öğrenciler e okul giriş sistemi üzerinden MEBBİS sistemine bağlanabiliyor ve buradan not bilgileri ve eğitim hayatlarındaki her şeyle ilgili detaylı bilgileri görüyor. MEBBİS sistemi için e okul sisteminin daha gelişmiş bir hali demek mümkün.

MEBBİS Anket Nedir, Nasıl Yapılır?

Mebbis sistemi üzerinden öğrenci ve veliler için anket sistemi bulunmaktadır. MEBBİS anket için sistem üzerinden öğrenci yada veli girişi yapmak yeterlidir. Yıl içerisinde eğitim sistemi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan anketler buradan yayınlanmakta ve öğrenci ve velilerin görüşleri sorulmaktadır. MEBBİS veli girişi ya da öğrenci girişi yaparak bu anket sistemine ulaşmak görüş bildirmek mümkündür.

MEBBİS Nasıl Kullanılır?

MEBBİS öğretmen veli ve öğrenciler için hazırlanmış kısacası Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı herkesi ilgilendiren bir sistemdir. Sisteme giriş yapabilmek için öncelikle kullanıcı adı ve şifreniz gerekir. Öğrenciler ve veliler bağlı oldukları okulun müdürlüklerinden bu şifreleri alabilirler. Aynı zamanda sisteme e devlet üzerinden giriş yapmak mümkündür. Kullanıcı adı ve şifrenizi temin ettikten sonra bilgileri sisteme girip güvenlik kodunu da doğru girerek giriş butonuna tıklayabilir ve hemen sistemi açabilirsiniz.

MEBBİS Nedir, MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

Mebbis, oldukça geniş bir sistemdir ve sistem üzerinden birçok modüle ulaşmak mümkündür. Sistem üzerinde başta mebbis e müfredat olmak üzere bütün okul işlemlerinden yurt işlemleri ne kadar her şey hakkında bilgi almak ve sorgulama yapılabilir. Sadece eğitimle ilgili alanlar değil aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı personel için sendika izin işlemleri hizmet puanı refakat izni hastalık ve kişilerin özlük ve kimlik hakları gibi birçok bilgiye ulaşmak mümkün. İnternet tarayıcısına adres yazmadan kısaca MEBBİS sistemine giriş yapmak istiyorsanız bu linki tıklayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.