1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Meb YKS'ye girecek öğrenciler için 30 Mayıs'ta çevrimiçi mini deneme sınavları yapacak
Meb YKS'ye girecek öğrenciler için 30 Mayıs'ta çevrimiçi mini deneme sınavları yapacak

Meb YKS'ye girecek öğrenciler için 30 Mayıs'ta çevrimiçi mini deneme sınavları yapacak

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde öğrencilere katkı sağlamak ve uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla yeni çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek olan öğrenciler için yeni bir uygulamaya başlayan Milli Eğitim Bakanlığı, çözümlü çevrimiçi mini deneme sınavları uygulaması yapılacağını açıkladı. 30 Mayıs saat 19.00’da ilk oturumu yapılacak olan sınavda öğrenciler matematik ile Türk Dili ve Edebiyatı'ndan 15'er, fizik, kimya, biyoloji, tarih bir coğrafya ve felsefeden 5’er olmak üzere toplam 60 soruya yanıt verecek. Sınavın ikinci oturumu ise İngilizce olarak saat 21.00’da yapılacak ve 30 dakika sürecek. İngilizce oturumunda ise 20 soru yer alacak.

6 Haziran'da ikinci sınav yapılacak

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınavlara evlerinden hazırlanmak zorunda kalan öğrenciler için desteğine devam eden Milli Eğitim Bakanlığı çevrimiçi mini deneme sınavlarının ilkini 30 Mayıs'ta, ikincisini 6 Haziran'da, üçüncüsünü 13 Haziran'da, dördüncüsünü ise 20 Haziran'da gerçekleştirecek.  Yapılacak olan bütün mini sınavlar iki oturum halinde yapılacak.

Çevrimiçi mini deneme sınavları başvuru

Öğrenciler çevrimiçi mini deneme sınavlarına katılmak için her oturuma ayrı ayrı kayıt yaptıracak. Kayıtlar "//ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx" adresinden gerçekleştirilecek. Sınav tarihinden 15 dakika öncesine kadar öğrenciler ön kayıt yaptırabilecek ve kayıt yaptıran öğrenciler ise sınavdan 15 dakika önce bekleme odasına girerek sınavın başlamasını bekleye bilecek.Sınavın başlamasının ardından başvuru yapılan öğrenciler sınava alınmayacak.

Aynı gün cevaplar yayınlanacak

Çevrimiçi mini deneme sınavları cevap anahtarı ise aynı gün saat 21.30 da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi YouTube kanalı üzerinden yayınlanacak. Sınav süresi bittikten sonra öğrenciler sonuçlara T.C. kimlik numaraları ile sistem üzerinden ulaşabilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.