Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

MEB ücretsiz laptop ve tablet dağıtımı yapacak! MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır?

MEB ücretsiz laptop bedava tablet nasıl alınır? MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır? Bu yıl koronavirüs nedeniyle öğrenciler uzaktan eğitime devam ederken birçok öğrenci laptop ve tableti olmadığı için eğitimini atmak zorunda kalıyor. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin eğitiminde uzak kalmaması için bedava tablet ve ücretsiz laptop tanıtmaya hazırlanıyor. Peki MEB ücretsiz laptop nasıl alınır? MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır?
Eklenme:
 MEB ücretsiz laptop ve tablet dağıtımı yapacak! MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır?

MEB ücretsiz laptop ve tablet başvurusu nasıl yapılır? Acun Ilıcalı ve BAYKAR geçtiğimiz günlerde TV8 ekranlarında canlı yayın düzenlemiş ve uzaktan eğitim sırasında öğrencilerin eğitimlerinde uzak kalmaması için ücretsiz laptop ve tablet dağıtılmasına karar vermişti. Öğrencilerin derslerinden uzak kalmaması için yapılan bu proje sonucunda çok yüksek miktarda para toplandı. Acun Ilıcalı Haydi şimdi bilgisayar kampanyası ve Teknofest 2020 paydaşları bağışları ile gerçekleşen organizasyon sonucunda ilerleyen günlerde öğrencilere bedava laptop ve ücretsiz tablet dağıtımı başlayacak. Acun Ilıcalı’nın yaptığı canlı yayın sırasında 100 bin lira ve üzeri bağış yapanlar yayına bağlanırken aynı zamanda SMS üzerinden de bağış toplanmaya devam ediyor. Gecenin sonunda açıklama yapan Acun Ilıcalı öğrenciler için toplamda 7 buçuk milyon lira bağış toplandığını dile getirdi. Peki ücretsiz laptop başvurusu nasıl yapılır? MEB bedava tablet nasıl alınır?

81 bin tablet bağışı yapıldı

Acun Ilıcalı’nın TV8 ekranlarında düzenlediği gecede sadece para toplanmadı. Aynı zamanda birçok firma ve şahıs canlı yayına telefonla bağlanarak tablet ve bilgisayar bağışı da gerçekleştirdi. Bayraktar ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda toplamda 81 bin adet cep tablet ve laptop bağışı yapıldığını dile getirdi. Henüz Acun Ilıcalı’nın kampanyasında SMS üzerinden toplanan para bağışlara dahil edilmedi.

Bilgisayar kampanyası desteği nasıl yapılır?

Bu yıl pandemi nedeniyle eğitim ve öğretim sekteye uğrarken öğrenciler uzaktan eğitimde destek almak için ne yazık ki bilgisayar ya da tablet bulamıyor. Bilgisayarı ve tablete olmayan öğrencilerin eğitimlerinden mahrum kalmaması için düzenlenen kampanyaya katılmak istiyorsanız hala Eğitim yazarak 2868’e SMS gönderebilirsiniz.

Bedava tablet ve bilgisayar kampanyası nasıl başvurulur?

Bedava tablet ve bilgisayar kampanyası başvuruları için detaylar henüz açıklanmadı. Acun Ilıcalı ve teknofest tarafından gerçekleştirilen kampanyada bilgisayar ve tablet dağıtımının bir kısmının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacağı öğrenildi. Milli Eğitim Bakanlığı ilerleyen günlerde ücretsiz tablet ve laptoplar atımı için detayları açıklayacak.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Ortaokullar ne zaman açılacak? Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?
1 10 2020 - 14:36
2020 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ücretleri 2020
12 09 2020 - 17:18
1. sınıflar ne zaman okula başlayacak? MEB 2020-2021 eğitim yılı takvimi
8 09 2020 - 20:04
YÖK üniversitelerin açılış tarihini erteledi! Üniversiteler ne zaman açılacak?
13 08 2020 - 18:19
KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? 2020 KPSS puan hesaplama
13 08 2020 - 15:36
Ankara ve İstanbul’da 31 Ağustos’ta okullar açılacak mı? Okulların açılacağı iller
11 08 2020 - 11:38
Yorum Yap