Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Aksaray Valisi oldu TT listesine girdi

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu dün yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Aksaray Valisi oldu. Hamza Aydoğdu adına çok seven öğretmenler ise sevinçten Twitter'ı ayağa kaldırdı. Peki Hamza Aydoğdu kimdir?
Eklenme:
 MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Aksaray Valisi oldu TT listesine girdi

MEB personel genel müdürü Hamza Aydoğdu, bugün yayınlanan Valiler Kararnamesi ile birlikte Aksaray Valisi olarak atandı. Öğretmenlerin çok sevdiği ve personel müdürü olmasından dolayı mutlu oldukları Hamza Aydoğdu’nun yeni ataması öğretmenleri adeta sevince boğdu. Kısa süre içerisinde Twitter’da çok fazla paylaşım yapan öğretmenler, “Aksaray valisi” hashtagi ile paylaştıkları Twitter mesajları ile MEB personel genel müdürünü Türkiye gündemine taşıdı.

Öğretmen dostu

Öğretmenler sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla “öğretmen dostu” dedikleri Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun MEB’den ayrılmasını büyük bir kayıp olarak değerlendirse de kendisi için bu görevin hayırlı olmasını diledi. Öğretmenlerin dün gece saatlerinde Twitter’daki paylaşımları adeta sosyal medyayı salladı. Herkese nasip olmayacak büyük bir sevgiyle Hamza Aydoğdu’ya desteklerini sunan öğretmenler yeni görevinin ülkeye hayırlı olmasını diledi. Yayınlanan Valiler Kararnamesi ile 41 ilin Valisi değişirken sadece Aksaray Valisi hastaginin TT olması da Hamza Aydoğdu’nun ne kadar sevildiğini bir kez daha gösterdi.

Hamza Aydoğdu öğretmenlikten başlamıştı

Hamza Aydoğdu, öğretmenlikten başlayarak uzun yıllar boyunca Milli Eğitim Bakanlığının her kademesinde görev yaptı. Uzun yıllardan beri de Personel Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hamza Aydoğdu, her zaman öğretmenlerin yanında olarak gönüllerini kazandı. Sosyal medyada da bu konuda paylaşım yapan öğretmenler MEB’de asla yeri doldurulamayacak bir isim olduğunu belirtirken buruk bir sevinç yaşadıklarını söyledi.

İşte öğretmenlerin attığı bazı tweetler:


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Ortaokullar ne zaman açılacak? Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?
1 10 2020 - 14:36
MEB ücretsiz laptop ve tablet dağıtımı yapacak! MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır?
24 09 2020 - 10:19
2020 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ücretleri 2020
12 09 2020 - 17:18
1. sınıflar ne zaman okula başlayacak? MEB 2020-2021 eğitim yılı takvimi
8 09 2020 - 20:04
YÖK üniversitelerin açılış tarihini erteledi! Üniversiteler ne zaman açılacak?
13 08 2020 - 18:19
KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? 2020 KPSS puan hesaplama
13 08 2020 - 15:36
Yorum Yap